Отборът на Кливлънд Кавалиърс изигра страхотна трета четвърт и победи в собствената си зала Бостън Селтикс с 112-99. Шампионите вкараха 40 точки в 12-те минути след почивката и поведоха с 3-1 победи във финалната серия на Източната конференция в НБА.

Бостън изненада Кливлънд с тройка в края

Шампионите допуснаха първа загуба в плейофите

Гостите от Бостън започнаха по-силно и водеха с 19-29 след първата част и с 47-57 след втората. Кайри Ървинг се яви в ролята на спасител за домакините и завърши с рекордните за него в плейофи 42 точки. ЛеБрон Джеймс, който беше опазен в предишната среща, вкара 34 точки и направи 6 асистенции. Така двамата отбелязаха повече от две трети от точките за своя отбор. Кевин Лав наниза 17 точки и се пребори 17 пъти под коша, което е негов рекорд в елиминациите.

За Бостън най-резултатен беше Ейвъри Брадли с 19 точки, а Джае Краудър вкара 18 точки и спечели 8 борби.

Петата среща от серията е в четвъртък в Бостън. Ако Келтите спечелят ще има шести мач в събота в Кливлънд. Евентуален седми двубой би се играл в понеделник отново в Бостън.

До излъчването на победителя в серията отборът на Голдън Стейт ще си почива и чака своя съперник за финала в НБА.