Елитният Берое победи Созопол с 5:2 в приятелски мач, игран на Спортната база на тима от Стара Загора.

Гостите поведоха с гол на Светослав Тодоров в 13-ата минута след грешка на Георги Динков. Берое обърна развоя на срещата преди почивката.

В 37-ата минута Еривалдо получи добър пас пред пенала, напредна и с хубав удар изравни за 1:1. Пет минути по-късно момчетата на Димитър Димитров направиха пълен обрат. Иван Минчев даде страхотен пас към Бакалов, който копна тоопката за Октавио, който с глава направи резултата 2:1.

В 53-ата минута Бакалов реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Созопол. Гостите върнаха едно попадение малко след час игра. Точен беше Венцислав Гюзелев.

До края старозагорци нанизаха още две попадения. В 64-ата минута Алиун Фал вкара чудесен гол с глава, след като се възползва от прекрасно центриране от корнер на Иван Минчев. В 87-ата минута Крум Стоянов оформи крайния резултат 5:2.

Димитър Димитров не можа да води "зелените" в този интригуващ мач, защото се възстановява след хирургическа интервенция на херния.

За Берое не играха Александър Цветков, Стив Фуртадо, Ибрахима Конте, Кукула и Гаюс Макоута, които имат ангажименти за националните отбори на своите държави.

Съставите:

Берое: Генадий Ганев, Джунейт Али, Илиас Хасани, Георги Динков, Александър Василев, Иван Минчев, Георги Ангелов, Октавио, Димо Бакалов, Еривалдо, Кийлън Лебон;

Созопол: Роман Васенов, Диян Лефтеров, Мариян Димитров, Георги Радев, Ивайло Иванов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Георги Баблинов, Кристиян Иванов, Цветослав Тодоров, Трайо Грозев.