Нападателят Пиер-Емерик Обамеянг показа защо е голямата трансферна цел на Милан. Острието на Борусия (Дортмунд) наниза две попадения във вратата на "росонерите", а германците спечелиха контролата между двата отбора с 3:1.

Всичко по-интересно се случи през първото полувреме. В рамките на малко повече от 20 минути зрителите в Пекин, където се игра проверката, видяха три попадения. Дортмунд дръпна с 2:0 след попадения на Шахин (6) и Обамеянг (20 - от дузпа), но италианците бързо се върнаха в мача след гол на Карлос Бака (23).

През втората част бяха извършени доста смени, което очаквано се отрази на темпото и качеството на игра. Въпреки това Обамеянг наниза второто си попадение в мача, засичайки центриране за Пулишич за крайното 3:1 за Борусия.

Милан - Борусия (Дортмунд) 1:3