Ботев Пловдив привлече 23-годишния дефанзивен халф Енрике Жоку. Роденият в Гвинея Бисау футболист се превърна в седмото ново попълнение на клуба. Играчът е юноша на Бенфика и има португалско гражданство.
Жоку е преминал през всички формации на школата на португалския гранд - от най-ранна детска възраст до U23. След това е играл за отборите на Портимонензе и Фейрензе, а за последно бе част от израелския Апоел Тел Авив.
177-сантиметровият халф е юношески национал на Португалия, като има мачове за националните гарнитури от U15 до U19.
"Много съм щастлив да съм тук и съм много развълнуван от това ново предизвикателство. Надявам се да помогна на клуба да постигне всичките си цели. Ботев е клуб, който следя от известно време, с отлична инфраструктура и ясно демонстриращ, че е страхотен клуб!", коментира Жоку при представянето си.
USD
CHF
GBP
tundzhaka
на 11.07.2025 в 11:19:48 #23Аз съм страничен наблюдател сеирджия
grizzlybear1948
на 11.07.2025 в 11:18:37 #22Ти 5лв даде ли поне, да имаш думата за там или просто си дрънкаш, като страничен наблюдател?
tundzhaka
на 11.07.2025 в 11:16:48 #21Строг съм, знам, но справедлив.
tundzhaka
на 11.07.2025 в 11:16:33 #20Аз ако бах на мястото на Кос, понеже съм строг, но справедлив, за такова нещо на следващия сезон ако решиш да почваш трябва да си на -100 точки първоначално. Даже ще внеса тази идея.
grizzlybear1948
на 11.07.2025 в 11:08:22 #19Ти даже не си участвал, ама много приказваш. Идея си нямаш за нищо.
tundzhaka
на 11.07.2025 в 11:03:45 #18аа, забравих.
tundzhaka
на 11.07.2025 в 11:03:30 #17Впрочем на кое.мясно завърши във ВТЛ че нещо не те виждам?
tundzhaka
на 11.07.2025 в 11:01:09 #16Добре, помни си прогнозата.
grizzlybear1948
на 11.07.2025 в 10:54:01 #15Ншите може да са параолимпийци, ама поне повечето играха цял сезон заедно. Тка че, бием 4:0
tundzhaka
на 11.07.2025 в 10:51:41 #14Въпроса е, че тия доскоро незнаеха дали ще почнат сезона, а сега лека полека и селекция правят. То е ясно че са параолимпийци, ама и при вас не е нещо по-различно само че плащате за тях.
Ataspor
на 11.07.2025 в 10:50:59 #13grizzlybear1948 на 11.07.2025 в 13:43:52#17 Така или не, станаха шампиони. Идеята беше, че няма база за сравнение -------------- Смятай , че са ни опукали и се подготвяй за сценария от миналата година
Дежавю
tundzhaka
на 11.07.2025 в 10:50:33 #12Естествено че нямат нищо общо с Дания.
grizzlybear1948
на 11.07.2025 в 10:43:52 #11Така или не, станаха шампиони. Идеята беше, че няма база за сравнение! Тия от Ботев, нямат нищо общо с играчите на Дания. Ако ни бият, няй добре да уволнят всички чужденци и да оставят българчетата да ритат.
tundzhaka
на 11.07.2025 в 10:38:30 #10То итова за Дания през 1992 е мит. Те си го казаха че 2-3 месеца преди старата се е знаело на къде отиват нещата и са се готвили усилено.
grizzlybear1948
на 11.07.2025 в 10:34:17 #9Ботев ги отнасяме 4:0 първия мач. Не ви разбирам логиката, да съберете една група от плажовете и да си мислите, че веднага пушката ще гръмне. Ай по спокойно.
п.п. Това все пак не е червения динамит преди 20г (цифрата не е точна, няма смисъл да се хващате за нея. Иначе Воднистия може да ме хване за шнура.)
tundzhaka
на 11.07.2025 в 10:21:55 #8туй стане ли Сашка ще го нятякма следващите поне 2 години. Както за полуфинала за кб.
daviebamaikata
на 11.07.2025 в 10:10:27 #7Тея събраха егати стабилния отбор ако бяха взели малко по-навреме сигурно щяха да са в топ 5 .
Ataspor
на 11.07.2025 в 10:01:17 #6Споко, вкичко е под контрол. Септември като сме загубили вече 2-3 мача, ще вземем пак няколко параолимпиеца, като Исека, Локило и Бютучи, и ги почваме
Събрахме отбор инвалиди
Ма и за това се искат умения. Отбора - квото е такова, важно е, че ръководството и скаутите ни са най-добрите в Европа и се работи по европейски
09866433
на 11.07.2025 в 09:40:34 #5Тея дет до вчера нямаха тренер и фалираха, днес имат 7 нови и по-добре комплектован състав от мишоците на сър Уолтър.
tundzhaka
на 11.07.2025 в 09:06:01 #4Негрите по-бързосе състаряват. Ако е на 30 ще ти изглежда на 50.