Димитър Димитров-Херо вече не е старши треньор на Ботев Пловдив, съобщи "Тема Спорт". Решението е породено от слабото начало на пролетния полусезон.
В първите три мача от пролетта Ботев не успя да спечели нито веднъж. В дебютния за 2026-та година пловдивският тим не победи 14-ия във временното класиране - Берое (0:0), последва отпадане от турнира за Купата от градския съперник Локомотив Пловдив (0:1). Снощи дойде и позорно поражение с 0:3 от друг голям дразнител - Левски, след като "жълто-черните" не отправиха удар в целия мач.
Херо пое Ботев на 17-и ноември, заменяйки временния наставник Иван Цветанов. Дойде с много големи очаквания, но много бързо авантюрата му на "Колежа" приключи. За седем срещи записа победа, две равенства и цели четири загуби при голова разлика 5:10.
Следващото предизвикателство за канарчетата е домакинство на Лудогорец на 23 февруари (понеделник). Във временното класиране Ботев Пловдив заема незавидното 11-то място с 22 точки - на 5 зад 8-ия Локомотив София.
USD
CHF
GBP
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 18:01:12 #23Много ясно, в Ботев е такава пасмина, лятото взеха 20 футбалери, половината ги прогониха, сега новите се точат, като сополи на сигане, ама Херо бил виновен, щото бил говедо
ogi-simeonov
на 16.02.2026 в 17:49:37 #22То друг като дойде Ботев ще цъфнат като трънка в л@йно.С такъв собственик нищо няма да постигнат.Най много да се сбъдне проклятието на Крушалски да израднат от групата.Херо си е треньор но с калпав материал.....
seal
на 16.02.2026 в 17:48:25 #21Недялко, педер@ стино, на 1800 км. си ми идвам и те връзвам със свински опашки . и те карам в БГ нищо няма да те спаси на ул. Дунав, на три пресечки от ул. Будапеща си....
УмеренЦСКА
на 16.02.2026 в 17:46:42 #20...Херо имаше лош късмет да води Ботев Пд срещу "сини отбори". Следващият мач на Ботев е срещу "зелено". Чак на осми март на Ботев Пд предстои мач срещу Числото. Е, няма кой да го чака да прояви "гения" си против "червените"...
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 16.02.2026 в 17:46:07 #19Лфффскрщната рано или късно се наказва !! Доста пропадна Херо ....но да е ЗДРАВ !!
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 17:45:55 #18Какво му е нещастното на Херо бре начумерена гювендио ??!!? Човекът си има и кариера и пари, дреме му на него, какво си мислят мишоци като вас
taratanci
на 16.02.2026 в 17:44:29 #17Око за Око, Флекс за Флекс
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 17:44:00 #16Нещастници, подигравате се с човек на години, който има рак, той може и да е преборил болестта засега, ама ракът си седи и чака пак да те захапе. Какво да очакваш от хора, които се гаврят и със собствените им треньори ?!? ТомашЕНКО го плюеха, псуваха и тн, Керкенеза го гониха из Панчерево, да не се връщам по назад, за гаврите и с Чичо Пенчо, лека му пръст
chervenobeli
на 16.02.2026 в 17:40:12 #15В статия за Ал Бънди подуенци се обясняват като ученички.
n-a-chx8TkqA
на 16.02.2026 в 17:31:25 #14Майка ти и тя си даваше *** под наем, та се появи ти - непреклонен пИдИразин
nepreklonen-armeets
на 16.02.2026 в 17:29:58 #13Пълен нещастник! Даде мача на Левски без Ботев да отправят и един удар към вратата - логично е да го разкарат! Нека сега го приберат този клоун на Герена! Да полива палмите, да се грижи за козирката и да бърше калъфките в "музея"!
steiner
на 16.02.2026 в 17:29:54 #12Пиргоса беше прав за Херо.Не е читав.Ботев се усетиха малко късно.
seal
на 16.02.2026 в 17:28:26 #11Недялко, знаеш ли, че говориш за "набеждаване" свързано с корупция..... ти може да си Йорист, но дадох на жена ми да прочете какво са написал за ХрисотЯнев, а тя е шеф - окръжен следовател към прокураторурта на Благоевград. рече, че ако реша да пусна едини сигнал срещу теб.... няма да си намериш място- нигде
XAN_lil
на 16.02.2026 в 17:22:20 #10Както писах, ако Херо до сутринта не си е подал оставката, утре ще е уволнен.. Тоя от коледа работи за Леца, издаде инфо за играчи и Леца се възползва, вчера подтеди отбора сам да загуби, без да го надиграват и след мача сам определи отбора на Ботев за трагичен. Кой треньор си напада отбора, аааа и още един с Топки...но и той е при Херо
pala4a
на 16.02.2026 в 17:08:01 #9Ал Бънди да бъде разследван за вчерашното порно
:
MM61
на 16.02.2026 в 17:07:02 #8Може и да беше добър треньор,но времето му отдавна мина.Много отдавна.Сега се цани́ по за 2-3 месеца,да вземе някой лев и комисиони,най-вероятно.Той си знае,стара акула е.Интересно ще е да не осъмне на Бистришката поляна...
seal
на 16.02.2026 в 17:03:12 #7kopele, не е само той има и други Вили Вуцов - Овчоглавото, Ники Жадното, Лаптопа и т.н. гледам Йористо - от психодиспансера в Берлин писал, за Христо Янев... та Янев направи отбор , кояйто не е в професионалният футбол, играеш в трата дивизия, носител на Купата, смачка све наред , а накрая и КокалъТ
kopeleto 1
на 16.02.2026 в 16:55:36 #6Херо всичките отбори които е водил и без него щяха да са шампиони а стойката делва с ръцете на кръста около тъча прилича на леля Ганка или чобан от Гоце Делчевско село! По голям селяндур няма в бг футбола от този елемент !
нешо
на 16.02.2026 в 16:42:45 #5Надупи се на говедата и си мислеше, че ще му се размине.
seal
на 16.02.2026 в 16:33:51 #4защо не си гледа морето и риболова, а се занимава с глупости.