Ботев постигна очаквана победа над Витоша, записвайки категорична победа с 3:0. Успехът е първи за "канарчетата" след подновяването на шампионата, след като до момента отборът загуби от Левски и Лудогорец, и завърши при нулево равенство градското дерби с Локомотив.

"Тигрите" на Костадин Ангелов пък продължават да са без победа от началото на шампионата, макар че бяха близо до такава в миналия кръг срещу Славия, но допуснаха изравняване в добавеното време.

Ботев - Витоша 3:0, "канарчетата" изпуснаха и дузпа!

"Канарчетата" приемат аутсайдера от 12,30 часа

Тимът от Бистрица обаче първи можеше да поведе в резултата.

Орлин Старокин бе изведен отляво в наказателното поле при заучено положение от фаул, но ударът на опитния футболист срещна страничната греда.

Ботев реагира и отбеляза с първия си удар към вратата!

Тодор Неделев пробва да стреля директно от фаул при ситуация до наказателното поле и изненада младия Християн Василев, който не успя да намери противодействие - 1:0 за Ботев!

Последва нарушение за дузпа срещу Жоао Пауло, но Тодор Неделев не успя да вкара от бялата точка.

Николай Киров: Важни бяха точките, нормално е да има спадове в играта

Треньорът на Ботев доволен от мача срещу Витоша

Все пак в 22-ата минута стана ясно, че "канарчетата" ще спечелят!

Отлично взаимодействие в предни позиции между Лъчо Балтанов и Жоао Пауло завърши с удар на последния, и макар с помощта на рикошет, топката влетя в мрежата за 2:0!

До края на първата част домакините имаха още някои добри шансове да вкарат, но капитанът Балтанов не успя на два пъти да порази целта от удобни позиции заради добри намеси на Василев.

Второто полувреме премина при по-лежерно темпо, но все пак Ботев стигна до още едно попадение.

Жоао Пауло се отскубна по левия фланг от защитата и намери с успореден пас резервата Стивън Петков, който от движение оформи класиката - 3:0!

Костадин Ангелов: След първия гол всичко рухна (ВИДЕО)