40 български работници са били оставени без заплащане повече от месец от наелата ги британска фирма.

Това съобщи британският ежедневник „Evening standard".

Българите са били наети за работници в селското стопанство от фирмата „Baltic Work Team", която не им платила в продължение на 35 дни и те са били принудени да се изхранват с бракуваната продукция.

Нарушенията на фирмата са били констатирани след проверка на Органа за лицензиране на агенти по наемане на работници в Англия ( GLA), който е установил опасни за здравето на работниците.

Пол Уайхаус, говорител на GLA, заяви, че парите на българите са вече изплатени, а лицензът на фирмата е отнет.

Въпреки това ръководството на компанията има право да обжалва.

Ако се установи експлоатация на работниците от страна на фирмата, ръководството рискува да получи 10 години лишаване от свобода.