Образувано е досъдебно производство за измама в особено големи размери за сума от над 800 хил лева.
Така заместник градският прокурор на София Роман Василев коментира случая с направените проверки във фонд „Земеделие" по-рано днес.
По думите на Василев става дума за бенефициент по определен проект по САПАРД.
По информация на БНР това е Стоян Димитров, собственик на изби "Памидово".
Водещият разследването от страна на ГДБОП е направил искане до главния прокурор с оглед на получени от него данни, че част от материалите по определен проект въпреки исканията, не са предоставени.
След като в продължени на месец и половина не са получени, с разрешение на СГС ГДБОП и наблюдаващият прокурор днес са направили одит, претърсване и изземване в дирекция "Земеделие", където са били открити съответните документи.
Това доста се различава от съобщението на фонд "Земеделие" разпространено по-рано днес. (Вж по-долу)
По думите на Роман Василев „към настоящия момент няма данни за толериране от страна на ръководството на фонда към нарушителя".
Той допълни още, че съответните нарушения са били извършени по време на предишното ръководство на Фонда и ще бъдат разпитани всички съпричастни (както в предишното, така и сегашното ръководство) по случая - по изготвянето на проекта, по изплащането му и т.н.
По-рано днес от фонда съобщиха, че по разпореждане на Софийски градски съд ръководството на Държавен фон „Земеделие" е предало на представители на ГДБОП досиетата по 5 проекта по програма САПАРД.
За тези проекти компетентните органи имат съмнения, че кандидатите са представили документи с невярно съдържание, съобщават от фонда.
Служителите на ГДБОП са благодарили на ръководството на ДФ „Земеделие" са оказаното им съдействие.
В съобщението се подчертава, че днес във фонда не са извършвани обиски или арести на служители. Работният ден протича нормално и без напрежение.
Припомняме, националният ни координатор по средствата от ЕС Димитър Ивановски преди време поясни, че последните спрени от него пари по САПАРД са именно заради фалшиви документи.
I
на 07.07.2008 в 17:13:01 #4Нещо май си напред във времето.
карнобатска гроздова
на 07.07.2008 в 17:08:24 #3А бе кой ги пише тези измислени статии
Що си мисля, че вече няма "антимафиоти" и ГДБОП. Те са към Дирекция "Криминална полиция"

I
на 07.07.2008 в 17:06:28 #2ГДБОП е нещо далеч, далеч по-голямо от един запуснат отдел по компютърни престъпления. Това да не е фирмата, в която ти работиш бре.
Сульо и Пульо
на 07.07.2008 в 17:06:27 #1Защо чак сега бе другари? От време оно по вестниците се описват схемите за точене на пари, досега защо нямаше проверки и следствия? Очевидно управляващите също са бъркали в кацата с меда и затова са си затваряли очите. И твърдяха пред Еропа че няма корупция. Само че докато българите можем само да псуваме, няма механизъм да въздействаме по някакъв начин, то европейците ни спират парите. То май всичко хубаво в тази държава се случва под външен натиск, добре че са ЕС.