Парното най-вероятно няма да поскъпне през този сезон, независимо от искането на „Булгаргаз" за 34-процентно увеличение на цената на природния газ от 1 януари.
Това заяви председателят на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране Константин Шушулов.
Увеличението на цената на природния газ не води автоматично до поскъпване на топлоенергията, тъй като влияние оказват и други фактори, посочи Шушулов.
Той поясни че има възможност от 1 юли токът да поевтинее, тъй като комисията ще намали както нормата на възвращаемост на електроразпределителните дружества, така и признаваните им досега технологични загуби.
Друг фактор, от който се очаква да падне цената на тока, е това, че от лятото на 2008 г. електрокомпаниите ще могат да отчитат потребената енергия не ежемесечно, а на три месеца и това ще намали разходите им.
MIKIMAX
на 27.11.2007 в 19:28:46 #1