Временно бе преустановен протестът в „Кремиковци", след като ръководството се ангажира да изплати дължимите трудови възнаграждения и да започне ремонт на сградния фонд, съобщи БНР.

Синдикатите в предприятието са категорични, че ако обещанията не бъдат изпълнени, протестните действия ще бъдат възобновени.

Тази сутрин над 2000 работници се събраха пред входа на комбината, като отново издигнаха искания за изплащане на забавените трудови възнаграждения.

На среща между министъра на икономиката и Прамод Митал е постигната договореност да 3 седмици индийският собственик на предприятието да каже дали ще инвестира пари за екология в „Кремиковци".  

По думите на Людмил Павлов, лидер на организацията на КТ „Подкрепа" в комбината, става дума за 80 милиона лева, като освен за екология са предвидени средства за транспортиране на суровините. Той допълни, че от днес започват да идват постъпления от заем за „Кремиковци" в размер на 325 милиона лева, заложен от Прамод Митал.  

Припомняме синдикатите на КНСБ и КТ „Подкрепа" в предприятието се обявиха за спиране на всякакви сделки с активите на „Кремиковци".

Предстои за това официално да бъде сезиран е главният прокурор Борис Велчев.

Синдикатите настояват държавата, която притежава 25 процента от „Кремиковци" да има представител в управителния съвет на комбината.