В периода 9-17 януари роднини на подсъдимите българки ще посетят Либия.
Визитата се организира от Министерството на външните работи, в отговор на желанието на нашите сънароднички и д-р Здравко Георгиев.
Осигурено е разрешение от либийските власти за всекидневни свиждания в затвора "Джудейда" в Триполи.
Посещението се осъществява със спонсорството на Инвестбанк АД.
Част от средствата за пътуването са осигурени чрез благотворителна акция, специално проведена от Синдиката на работещите в Стопанска академия "Д.А.Ценов", Свищов.
"Техноекспортстрой" ЕАД отново ще се погрижи за настаняването и прехраната на роднините.
Посолството в Триполи ще окаже необходимата логистична подкрепа и съдействие за провеждане на свижданията в затвора "Джудейда".
Министерството на външните работи изразява благодарност към горепосочените институции и организации за тяхното любезно съдействие за осъществяване на визитата, както и за демонстрираната съпричастност към съдбата и справедливата кауза на нашите сънародници.
JEEP
на 08.01.2007 в 19:09:58 #1