Фондация „Четири лапи" продължава активна работа по осиновителската кампания „Вземи ме вкъщи", този път - с акцент върху черните животни. От там алармират, че според множество проучвания и данни от приютите по цял свят те са по-малко желани за домашни любимци.

Предразсъдъците към едри породи черни кучета като ротвайлер, лабрадор ретривър и немска овчарка са породени най-вече от предполагаемата им агресивност. Стереотипът е силен и когато става въпрос за нечистопородни животни и по тази причина шансовете за осиновяване на животни с черна окраска са много малко, посочват от „Четири лапи".

Още по-проблематична е ситуацията за черните котки, които векове наред са обект на силни суеверия и дори агресивно преследване.

Не всички народи и култури обаче възприемат черните котки негативно. Някои вярват, че те лекуват болести, спират лошите духове и пазят децата от уроки,  а за японците, англичаните и ирландците тези животни са символ на сполука, изтъкват от организацията.

И днес у много хора е силен суеверният страх, че черна котка ще пресече пътя им и с това ще им донесе лош късмет. Но дори на най-големите фаталисти се налага да признаят, че черните котки притежават неподправена грация и магнетична красота. Често те са смятани за своенравни и саможиви, заради присъщата за целия котешки вид независимост.

Новите „лица" на кампанията за осиновяване на домашни любимци „Вземи ме вкъщи", е котаракът Бобо, който се снима с актрисата Койна Русева.

Намерен да се препича на слънчевия тротоар на оживена улица, той е настанен в приемен дом, където получава грижи и внимание и бързо се учи да се доверява на хората. Младият котарак има късмета да намери любяща стопанка, която вярва, че той е нейният талисман, приятел и източник на радост.

Снимките с Койна Русева показват колко доверчив и смел е станал бившият бездомник. Актрисата няма опит с котките, но е стопанин на едро черно куче. Немската овчарка Арес е добър приятел в игрите на трите ѝ деца.

Голямата цел на снимките е да променят нагласите към черните четириноги и да им дадат по-добри шансове да намерят грижовни стопани, посочват от „Четири лапи", допълвайки, че се надяват все повече хора да разберат, че черните животни са като всички останали - със собствен нрав и предпочитания, но не по-малко обичливи и привързани към своите стопани.