С песента "Бангаранга" певицата Дара ще ни представя на конкурса "Евровизия" във Виена през май, съобщава БНТ.
До избора на песента се стигна след гласуване от жури и зрителски вот, измежду три песни - "This is me", "Curse" и "Bangaranga".
Припомняме, че в края на януари стана ясно, че Дара е големият победител в националната селекция за българска песен на "Евровизия 2026".
В студиото на БНТ жури бяха: Любо Киров, Нина Николина, Богдана Карадочева, Криско и Виктория Халкити - вокален педагог на много от победителите в "Евровизия" като Елена Папаризу, Дима Билан и други.
Общо осем бяха претендентите за участие в юбилейното 70-то издание на "Евровизия" - Керана и Космонавтите, Михаела Маринова, Молец, Роксана, DARA, Innerglow, MONA и Прея.
Националната селекция се проведе в три етапа през януари и февруари 2026 г. под формата на музикална шоу-програма, излъчена на живо по БНТ 1. В първия етап, на 24 януари, всички 15 артисти изпълниха по една песен от своя авторски репертоар. Седем от тях продълиха във втория етап на 31 януари, където отново ще представят авторска песен, а един ще бъде избран за победител.
И в двата етапа крайното класиране се определя чрез комбиниран вот от телевизионната аудитория и професионално жури.
Двата полуфинала са насрочени за 12 и 14 май, а големият финал ще се състои на 16 май във Виена.
Дара сподели и за вълна от негативни коментари в социалните медии по неин адрес. Тя призма, че е смазана от критиките, но все пак ще участва в "Евровизия".
USD
CHF
EUR
GBP