Юристи от партия „Новото време" в Стара Загора са готови да поемат защитата на всички работници от мини „Марица изток", които желаят да потърсят трудовите си права и да бъдат обезщетени за некоректно потушаване на протеста им.
Според местната организация на партията в България има политическа криза. Тя започва от скандала с Националната служба за охрана, преминава през протестите на лекарите и природозащитниците и ескалира с насилието срещу миньорите.
Около 1000 миньори са заявили воля да защитят правата си и от „Новото време" са поели ангажимент да им съдействат. Според партията заповедта на кмета на Гълъбова за спиране на протестите е нищожна, което дава възможност на всички участници в протеста на 4 юли да поискат обезщетение за нанесените им вреди.
gari
на 08.07.2007 в 12:14:01 #1