Астана, който е воден от Станимир Стоилов, направи нова крачка към четвърта поредна титла на Казахстан. Столичният тим победи с 2:1 у дома Иртиш в отложен мач от местното първенство.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на играчите на Мъри, но в 41-ата минута Родриго Антонио даде преднина на тима от Павлодар. В 52-ата минута Роман Муртазаев изравни, след като се бе появил в игра на почивката. Патрик Твумаси от дузпа направи обрата пълен в 64-ата минута, с което фиксира и крайното 2:1.

Астана победи с 1:0 като гост Шахтьор (Караганди)

Астана на Мъри с нова крачка към защита на титлата (ВИДЕО)

Столичният тим отново излезе на върха в Казахстан

Астана събра 73 точки и има 4 преднина пред втория Кайрат. Отборът на Стоилов е с мач по-малко.

В друг отложен мач Кайсар на Стойчо Младенов загуби гостуването си на Шахтьор (Караганди) с 1:2. Зосак даде преднина на домакините в 31-ата минута, а Стоянович удвои в началото на второто полувреме. В 77-ата минута Жангилишбай върна един гол за крайното 2:1.

Във временното класиране Кайсар е седми с 35 точки. До края на първенството има 3 кръга.