Пари Сен Жермен приема Барселона в среща-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига.
Френският шампион надигра своя съперник с 4:1 в първия мач на "Камп Ноу" и вече е с единия крак в следващата фаза.
Но каталунците постигнаха един от най-знаменитите обрати в турнира именно срещу ПСЖ и сега мечтаят за нов такъв подвиг.
През сезон 2016/17 Барса и ПСЖ отново бяха един срещу друг на 1/8-финала. Тогава французите спечелиха с 4:0 в първия мач на свой терен и вече се виждаха в следващата фаза. В реванша обаче испанците направиха немислимото и се наложиха с 6:1 и елиминираха своя съперник.
Барса елиминира парижани и през сезон 2014/15 на 1/4 финала след 3:1 във Франция и 2:0 в Испания.
През сезон 2012/13 двата тима отново бяха един срещу друг на 1/4-финала, като и двата мача завършиха наравно - 2:2 на "Парк де Пренс" и 1:1 на "Камп Ноу", но каталунците се класираха напред заради повече голове на чужд терен.
Единствено в първия елиминационен сблъсък помежду им на 1/4-финала през 1994/95 французите се елиминираха Барса след 1:1 на в Испания и 2:1 на "Парк де Пренс".
Статистиката досега клони силно в посока Барселона, но в момента ситуацията е доста по-различна. Каталунците са в преходен период и в момента не са онова страшилище, което бяха в последното десетилетие.
В същото време ПСЖ е във възход и не крие големите си амбиции за триумф в турнира. Още повече, че този път предимството на французите от 4:1 бе постигнато като гост, така че за Барса задачата да обърне нещата в своя полза изглежда повече като фантазия, отколкото като нещо реално постижимо.
Виктор Валдес ще се завърне в Барселона
Това няма да бъде първи треньорски престой на Валдес в Барса
Треньорът на домакините Маурисио Почетино няма да може да разчита и в този мач на звездата на тима Неймар. Освен него мачът ще пропуснат и Мойс Кийн, който е с коронавирус, както и Хуан Бернат, който пък е с контузия на коляното.
В Барса проблемите с контузени си остават сериозни. Жерар Пике, Роналд Араухо, Сержи Роберто, Ансу Фати и Филипе Коутиньо все още лекуват своите контузии и не са готови за игра.
USD
CHF
GBP
mottorrhead
на 10.03.2021 в 22:08:53 #30И тия Лайпциг ли са кви са, да не са ЦСКА, че да отстраняват Ливърпул... Мм..... Еееееер ЦСКА.....
хахах
mottorrhead
на 10.03.2021 в 22:03:00 #29german на 10.03.2021 в 23:32:04#40 максимум 300 евра... "**†""""""""**********"'"* мотор, кви 300 бе синът ми днес пристигна от Брюксел за 18 /осемнадесет/ евраС.... Да де ма нали ша е звезда, първа класа
с
german
на 10.03.2021 в 21:54:17 #28... ултрасите... ***************"" ...на площадка,... дано не рушат стадиони и пребиват жандармеристи...
claudiu
на 10.03.2021 в 21:53:29 #27Смятай, "Селяка" бил жив.
Селяк, мъцни нещо за Венгер 'е, форумен мастодонте!
Остава сега и СпеЦиалистът да се завърне и ще стане съвсем мазало от арсеналска измет.
El Marcone
на 10.03.2021 в 21:52:50 #26Европа ще спи спокойно
.Омразния съдийски отбор си заминава да мъчи Испания
.Даже и съдиите са разочаровани от каталунската немощ
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:50:08 #25Хммм, да.... Обсъждали сме този въпрос със собственика. Цялото ръководство на Площадка вярва, че ултрасите ще подкрепят отбора заради любовта си към него, а не заради парите.
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:45:15 #24Не се тревожи, Герман!
С него ще си оправим отношенията скоро. Сега той го играе мързелив туземец. 
german
на 10.03.2021 в 21:41:04 #23асенце, докато си на нож с вашия финансист, така ще е - глад и мизерия, майка...
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:37:52 #22Е, Мотор, все пак това не са единствените разходи на клуба. Наем на стадион, докато не се построи Стадион ,,Площадка”, за който също трябват разходи(това по-скоро не е в близкото бъдеще
), заплати на футболисти, треньорски щаб, разходи около екипировка, мерки за сигурност, съдии...
Има една мизерна финанасова помощ от държавата, но тя за нищо не стига 
german
на 10.03.2021 в 21:37:50 #21german
на 10.03.2021 в 21:32:04 #20максимум 300 евра... "**†""""""""**********"'"* мотор, кви 300 бе синът ми днес пристигна от Брюксел за 18 /осемнадесет/ евраС
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:29:07 #19Калоянчо, коя среща? За битката с другия кандидат за тартор на сектора ли говориш?
Още не съм го уведомил, той горкият си мисли, че ролята му е в кърпа вързана. Надявам се да приеме идеята ти, която ще определи най-достойния водач!
А този хотел няма как да го знаеш, тъй като и аз не го знам. Този технически директор е доведен от собственика и аз тепърва ще го опознавам.
german
на 10.03.2021 в 21:29:04 #18Светлин Мирчев...
********"**********""
асенце,
вземете си тренер поне да може да се подписва във ведомостта за заплатите
mottorrhead
на 10.03.2021 в 21:23:27 #17Асенчо, къв тоа билет е пич, билет от сяка посока на Европа до София е максимум 300 евра... Вие тва кат не мое си позволите.... Закривай
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:21:57 #16Герман, не.
Както казах, собственикът замрази дейността си до изборите поради лични причини.
А иначе имаме няколко набелязани опции, няма да разкривам всички, освен една - моят приятел и бивш играч на ЦСКА Светлин Мирчев.
С него по едно време бяхме в съвсем начална фаза на преговори...
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:19:13 #15Хмммм, единствено ме смущава факта, че въпросният талант се намира извън границите на нашата страна.
Още в началото собственикът заяви, че не може да си позволи да урежда къщи или апартаменти за футболистите, но за щастие нашият технически директор има хотелиерски бизнес и има хотел около София и уж със собственика се разбраха да приютяват играчи от провинцията там. Самолетен билет обаче според мен ще струва скъпо на собственика и този футболист ще трябва да е наистина нешлифовани диамант, за стане част от клуба...
german
на 10.03.2021 в 21:18:50 #14асенце, треньор избрахте ли си, м
това е водещото
после той ще си избира играчите
Stenlyaka
на 10.03.2021 в 21:03:37 #13Малоумникът Дембеле изпусна всичко каквото можеше да се изпусне
asentseto_asentseto
на 10.03.2021 в 21:02:07 #12А, давай го насам, Рулз.
Като генерален мениджър тип Стойкас в Площадка, ще искам първо да го поогледам и ако е това, което казваш, ще му направим една среща със собственика, на която той най-вероятно ще го призове за търпение и ако е свободен, да не си търси клуб, ами да почака няколко месеца, за да подпише с Площадка.
mottorrhead
на 10.03.2021 в 20:56:53 #11Ливърпул ще вкарат ли някога гол. .. Клоп е много пътник...