20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:29:26 #179А-а-а, лицензите са важни, Самурай! Искам да ти кажа, че доста работодатели при избор между двама кандидати залагат на завършилия в държавен университет. Щото в частен лесно се къртят шестици.
samoray
на 13.09.2006 в 19:28:13 #178фют 13.09.2006 21:26 ТУ не е легитимен,дори имат и Архитектура там
но образованието е доста доходен бизнес,родителите цакат яко,и затова лицензи или не на кой му пука.....
Skize
на 13.09.2006 в 19:27:42 #177Добър вечер на сите
Абе, Диксит, чакай да те питам нещо, че се сетих кат та чета -
имате ли по вашия край славеи?
brum
на 13.09.2006 в 19:27:05 #176samoray 13.09.2006 21:23, Ха-ха, кое му е странното, че политиците забогатяват? Навсякъде по света е така. Въпроса е, колко забогатяват и останалите членове на обществото? А щом се увеличава броя на "скъпите къщурки", значи всичко е както трябва!
samoray
на 13.09.2006 в 19:26:36 #175отдалече 13.09.2006 21:23 хахахахахахахаха знаех си че ще има натягане по медиите ама чак толкова
фют
на 13.09.2006 в 19:26:11 #174Саморай4о във Варна има ТУ, МУ,ВИНС,Свободен,ВНВМУ,и още нещо ,но не знам какво
отдалече
на 13.09.2006 в 19:25:56 #173Алекси, питай за хотел Панорама - 30 лв на ден само. Намира се на 'Дубровник' в кв.Левски.
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:25:35 #172Във Варна май сте първа политическа сила, Венелине. Или поне бяхте при конституирането на това Народно събрание миналогодишното лято.
Dixit
на 13.09.2006 в 19:25:08 #171Наздраве на всички. Къде затрих моя приятел Brujo? Нещо Гъбка ме разсея и сега го нема.
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:23:53 #170Наздраве, Фют! Няма лошо, Алекси, само някой да не премине към упражнение № 2 (софиянци/провинциалисти).
samoray
на 13.09.2006 в 19:23:51 #169ALEKSI 13.09.2006 21:21 Аз пък знам че има къщички за по няколко десетки милиона долара,час от тях са на доста публични личности, да не кажа политици
отдалече
на 13.09.2006 в 19:23:10 #168Варна изпреварила Пловдив по население,чух оня ден.
фют
на 13.09.2006 в 19:22:54 #167Dixit
на 13.09.2006 в 19:22:12 #166Гъбке, Софиянци ги отсрамва само Патето с неговата неистова активност.
samoray
на 13.09.2006 в 19:21:00 #165фют 13.09.2006 21:19 че какво се учи във Варна.....имаше май някаква икономика...
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:20:17 #164Е, и софиянци сте доста, Диксит.
brum
на 13.09.2006 в 19:19:53 #163samoray 13.09.2006 21:17, Така де, нали това е целта на заниятието!
Dixit
на 13.09.2006 в 19:19:31 #162Яйце да хвърлиш в тоя форум, в устата на варналия ще падне.
фют
на 13.09.2006 в 19:19:23 #161Аз питам защотомислех,4е си от Варна.На моя близка детето ще следва във Варна и се интересувам от наемните отношения.
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:19:16 #160Не съм, Венелине. Родом съм от Северна, а живея в Южна. А иначе във форума има много варненци, ако се задържиш ще ги разбереш кои са.