20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
отдалече
на 13.09.2006 в 19:01:01 #139Еййй, под статията за вота на недоверие се е ляла кръв и сперма пак.
samoray
на 13.09.2006 в 19:00:43 #138brum 13.09.2006 20:58 ?????????? Касови бележки? А стига бе!
brum
на 13.09.2006 в 19:00:03 #137АдамирДаКоста 13.09.2006 20:57, Умението да се играе футбол, не е право пропорционално на заплатата, а на желанието и на количеството тренировки!
samoray
на 13.09.2006 в 18:59:30 #136ALEKSI 13.09.2006 20:55 Направо спирай да плащаш....да видят колко е корав Алекси,да разберат че изобщо не са те познавали
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:58:31 #135Помислих, че съм била твърде рязка, Венелине, само затова. Здрасти, Алекси! Съболезнования за нахалството на доставчика ти. И, не, не познавам лично никого тук, нали много пъти съм ти го обяснявала.
brum
на 13.09.2006 в 18:58:06 #134ALEKSI 13.09.2006 20:55, Нали си пазиш касовите балажки, или фактурите. Щом искат да те ебават, просто смени доставчика!
samoray
на 13.09.2006 в 18:57:14 #133Dixit 13.09.2006 20:56 И аз така исках ама след като пусна Гонзо разбрах че няма да е тая вечер
Dixit
на 13.09.2006 в 18:56:07 #132Samoray, То се знаеше, че големия батко ще ги напердаши, ама поне веднъж да го беха светнали по окото.
samoray
на 13.09.2006 в 18:53:42 #131Нека малко и те да слезнат на земята,че из форума витаеше някакво лъжовно чуство че едва ли не ще бият Барса.....айде нема нужда
Dixit
на 13.09.2006 в 18:53:15 #130Deowin, Сините сливи им махах даже и костилките, абе мераклийската я правех тая пущина. Brujo, Благодаря друже за съболезнованията. Некак си вчера на пияна глава си представих и влизането на България в ЕС по същия начин. Дано е било делириум тременс.
brum
на 13.09.2006 в 18:52:48 #129Венелин Ненчев-Атака-Дулово 13.09.2006 20:47, Хайде поне тая статия остави без пропаганда, моля те! Не стига че съпартииците ти са оакали другите статии, недей да почваш и тук! Всеки един от нас си знае за кого да гласува, так че не ни пълни пространството излишно!
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:50:16 #128В случая "вие" беше второ лице множествено число на лично местоимение, а не учтивата форма, Диксит.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:49:22 #127А, не съм го прогонила, добре.
Dixit
на 13.09.2006 в 18:49:15 #126Гъбке, Щом и на "Вие" мина, значи съвсем я оцапах. Ама не съм такъв хулиган, за какъвто ме мислиш, да знаеш.
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:48:56 #125Не умирам от глад, Брумчо, ама и не живея в някакъв монопроблемен свят. Няма да се оплаквам вече, че май и Венелин прогоних, а не го целях.
deowin
на 13.09.2006 в 18:47:57 #124Здрасти Dixit. От какви сливи се прави сливова? Сини или само афъзки?
brum
на 13.09.2006 в 18:47:16 #123Гъбка 13.09.2006 20:41, Хайде сега, ти пък го изкара че едва ли не умираш от глад!
Гъбка
на 13.09.2006 в 18:46:33 #122Вие ли, Диксит?! Вие двамата можете само да се биете, язък, че сте над средноинтелигентното ниво. Айде, спирам, че ако Кракан прочете, сега ще ми се разсърди.
Dixit
на 13.09.2006 в 18:46:31 #121Отдалече, Прав си, пиянството е най-чиста проба егоизъм. Тогава значи ще е за зимнина, ще си затваря компотчета. Или ще вари петмез.
Dixit
на 13.09.2006 в 18:43:51 #120Гъбке, Не плачи, моля те. Остави ни нас с Кракан да си плачеме на рамо.