Варненският апелативен съд потвърди определението на Окръжен съд Варна, с което спрямо Николай Николов, управител на фирма "Трансинс рециклираща компания", беше определена първоначална мярка за неотклонение "задържане под стража".

Припомняме, Николов има повдигнато обвинение за отвличане и подбудителство към убийство по особено жесток и мъчителен за жертвите начин.

Бизнесменът е второто лице задържано във връзка с разкриването на жестокото убийство на Венцислав Евтимов и на Добринка Пекова, открити последователно през няколко дни в коритото на р.Камчия близо до с.Круша.

На 21 май Варненският окръжен съд задържа Ганислав Начев - член на УС на същата фирма, с безспорно установени бизнес контакти с убитите и с обвинение  в отвличане на Евтимов и Пекова.

Както пред първоинстанционния, така и днес пред Апелативния съд обвиняемият отрече, да има нещо общо с престъпленията, в които е обвинен и заяви, че е незаконно държан в ареста.

Неговият защитник настоява, че няма нито едно доказателство от събраните до този момент, което да сочи, че убийството на Венцислав и Добринка е поръчано от Николай Николов.

Потвърдени са изводите на ВОС и може да се направи обосновано предположение, че Николов е извършител на престъпленията, за които му е повдигнато обвинение.

Множеството косвени доказателства сочат, че обвиняемият е извършил престъпленията, за които е обвинен.

Касае се за тежки, умишлени престъпления, за които наказанието е минимум 15 години лишаване от свобода.

Ако бъде с по-лека мярка за неотклонение Николов може да се укрие.

Определението на Апелативния съд във Варна е окончателно.