Служители на ГДБОП задържаха организатора на престъпна група, занимавала се с трафик на хероин, съобщиха от МВР. Операцията в Хасково и Пловдив е предприета, след като митничари в Свиленград задържаха 12.560 кг хероин.
Криминалистите установили, че наркотикът е получен в Турция от М.Т. (49 г.). Доставчик бил турският гражданин Ш.Й., а транспортирането на хероина до страната ни било организирано от Х.М. (40 г.), който присъствал и на предаването на стоката.
В хода на разследването, в района на с. Поповица, Пловдивско, са задържани организаторът на престъпната схема Х.М., заедно с двамата му съучастници - 40-годишната М.Л. и Ш.Й.
Според данните наркотикът бил предназначен за страна от Западна Европа, а задачата на М.Т. и Х.М. била да го транспортират до там.
ivonty
на 24.10.2011 в 22:05:23 #1Комби с хасковска регистрация - бяха го разкостили отвсякъде
))