На територията на кюстендилска област са проверени 11 автокъщи и 390 автомобила.
В автокъщи в Кюстедил са установени 14 автомобила с подправени документи. Те са от марките "Пежо", "Мерцедес", "Ауди", "Тойота" и са внесени от различни държави на ЕС.
При извършен обиск и претърсване в дома на 38-годишен гражданин на Кюстендил, е иззето голямо количество подправени чуждестранни документи, включително и за регистрация на автомобили, много подправени печати, инструменти и пособия за издаване на документи, дипломи и свидетелства за професионална квалификация на шофьори, а също боприпаси.
Операцията се осъществява под надзора на Окръжна прокуратура - Кюстендил и е в рамките на международна акция, която се осъществява в няколко области в страната.
Основна цел е противодействие на трафика на автомобили.
Изводът въз основа на иззетите документи е, че те позволяват автомобилите да бъдат представени за по-ново производство и съответно - продадени на по-висока цена - съобщи окръжният прокурор Камен Пешев на пресконференция в ОДП Кустендил.
На този етап може да се предположи, че това са действия на организирана престъпна група, но това предстои да бъде доказано в хода на разследването.
От полицията очакват да има и други задържани.