Български спецполицай от ГДБОП спечели първо място на Световните полицейски игри в Абу Даби, Обединени арабски емирства, съобщиха от МВР.

Радослав Марков триумфира на първо място по джудо след спечелени четири двубоя. Радослав Марков излезе на първо място сред конкурентите си по джудо и така стана най-силно представилият се българин в Световните полицейски игри до момента.

Преди да започне работа в Главна дирекция за борба с организираната престъпност Радослав Марков е завършил Академията на МВР.

Той е печелил много титли и различни държавни и международни състезания по джудо и джу-джицу. От началото на състезателната му кариера през 2002 г. досега Марков е многократен държавен шампион за всички възрасти в двете спортни дисциплини. През 2012 г. той спечели приза "Спортист на годината" на Спортната асоциация на МВР.