От полицията в Бургас съобщиха подробности за инцидента със сина на известния руски актьор Петър Мамонов - Иван Мамонов край Обзор.

Припомняме, преди дни беше разпространена информация, че той е бил пребит и ограбен от български таксиметров шофьор.

От полицията в Бургас съобщават, че действително Иван Мамонов е пристигнал в България с полет от Москва до Бургас малко преди полунощ на 20 септември.
По договорка със съпругата му, която е била отседнала с двете им деца в почивен комплекс "Йо - България", на летище Бургас трябвало да го чака предварително нает таксиметров автомобил.

По думите на Мамонов по време на полета е употребил алкохол, точното количество на който не могъл да определи. Пристигайки в Бургас, той е наел такси, чието външно описание отговаряло на автомобила, който трябвало да го превози до почивния комплекс.

Мамонов заявил, че след излизане от Летище Бургас е заспал на задната седалка, като раницата с личния му багаж била до него. Около 01.30 ч. по сигнал екип на "Спешна помощ" към болница "Св. Ана" в Бяла руснакът е бил открит в безпомощно състояние на главния път Бургас - Варна. Той е намерен на входа на Обзор в близост до бензиностанция "Лукойл".

Раницата на руснака е била до него. След това Мамонов е бил откаран във Военна болница - Варна, където е настанен в отделение "Токсикология.

Междувременно таксиметровия автомобил, нает от съпругата на Иван Мамонов, все още изчаквал на Летище - Бургас, а в последствие си тръгнал за Обзор.

Притеснена от отсъствието на мъжа си тя нееднократно търсила информация за него на тел.112 и в полицията, като на сутринта с такси отишла до Аерогарата, за да уточни на място случая.

От полицията допълват, че на 21 септември около 08.00 ч. Иван Мамонов се събудил в "Токсикологията" на Варненската военна болница. След това, без да информира лекарите, напуснал болничното заведение, взел такси и с него се придвижил до почивен комплекс "Йо - България".

Мамонов констатирал липсата на сумата от 270 евро, 700 рубли, лаптоп (на стойност 130 000 рубли), професионален фотоапарат (на стойност около 120 000 рубли) и мобилен телефон, отнети от раницата му, която след събуждането си в болницата открил близо до себе си.

При пристигането в почивния комплекс руснакът купил бутилка ракия от 0.700 гр. и я изпил, след което легнал да спи в апартамента си. Прибирайки се в комплекса съпругата му го открила, след което настояла да отидат в полицията и да подадат сигнал за извършената кражба.

Докато вървели разговорите с разследващия полицай Иван Мамонов изпаднал в неадекватно състояние, като легнал на пейка пред полицейския участък в Обзор и бил повикан екип на "Бърза Помощ" от гр. Бяла. Руснакът отказал да ползва услугите на медици и след като заявил, че му се спи, се оттеглил заедно със съпругата и двете им деца в апартамента си, обясняват от полицията.

Според Мамонов се касае за кражба на вещите, тъй като видими следи от насилие по тялото му не са констатирани. Пред полицаите руснакът допълнил, че няма никакви наранявания, с изключение на системата, поставена му във Военна болница, която той отказал в присъствието на лекар.

От полицията посочват още, че той не е предоставил медицински документи, а такива са изискани по служебен път от разследващия полицай. Работата по случая със продължава от служители на полицейски участък Обзор.