Софийският районен призна Георги Семерджиев за виновен по обвинението за използване на фалшива шофьорска книжка. Това съобщиха от пресцентъра на държавното обвинение.

Обвиняемият притежавал неистински документ - свидетелство за управление на МПС, издадено от Конфедерация Швейцария.

Семерджиев призна вината си пред съда. Бе му наложено наказание от 2 години "лишаване от свобода", което следва да се изтърпи при първоначален строг режим. Наказанието е в резултат на сключено споразумение и изпълнението му влиза в сила незабавно.

Това е второто наказание, наложено на Георги Семерджиев за използване на фалшива шофьорска книжка. През април 2024 г. той беше осъден на 2 години затвор заради идентично деяние, извършено на 14.02.2022 г.

Припомняме, че Георги Семерджиев бе осъден на две инстанции и за тежката катастрофа на столичния булевард "Черни връх" през 2022 г., при която загинаха двама души. Той обжалва присъдата си.

Дадоха Семерджиев на съд и за фалшива шофьорска книжка

Дадоха Семерджиев на съд и за фалшива шофьорска книжка

Хванат е с нея преди катастрофата