Софийски градски съд заседава по делото срещу Ангелина Димитрова, съпруга на Константин Димитров - Самоковеца. Припомняме, тя е обвинена за внос на контрабандни стоки за близо 700 хиляди лева.

Адвокатът на Димитрова - Ина Лулчева, поиска да бъде вдигната частично възбраната върху капиталите на „Боро Груп Травъл Лондон ЕООД" в „Инвест банк", за да може вдовицата на Самоковеца да изплати част от държавните си задължения.

Прокуратурата настоя това искане да не бъде уважено, тъй като няма категорични доказателства, че Димитрова е собственик на капитала на „Боро Груп".

Според държавното обвинение собственик е офшорна компания.

След кратко заседание съдът прецени, че искането на адвокат Лулчева е основателно, имайки предвид финансовата криза, ограничаването на публичните разходи и спада на приходите в държавата.

Това обаче според съда не е достатъчно, за да бъдат отблокирани парите на Димитрова. Съдът поиска справка за сметката на „Боро Груп" в „Инвест банк".

Решението на съда може да бъде обжалвано в седемдневен срок в Софийски апелативен съд. Следващото заседание по делото е на 20 май.

Припомняме, веднъж вече съдът отблокира средства на Димитрова, за да може тя да плати данъците си към държавата.

На днешното заседание стана ясно, че все още не е изпълнена съдебната поръчка от Турция за разпита на турските свидетели. Забавянето е вече седем месеца.

СГС за пореден път изпрати писмо до правосъдното министерство, с което го моли да бъдат приети всички мерки съдебната поръчка да бъде изпълнена.