Снощи около 22.30 часа в Полицейски участък-Каблешково e получен сигнал от  41- годишен мъж, живеещ в Помпената станция на с.Бата, общ. Поморие, че четири непознати мъже унищожили имуществото в станцията и нанесли побой на негови познати от Търговище, отседнали на гости при него.

След като повредили имуществото четиримата отвлекли момиче в неизвестна посока, придвижвайки се с автомобили.

Полицейските служители от РУ Поморие спрели за проверка лек автомобил "Опел Астра", управляван от В.В./27г./ от Шумен, полицай в "Охранителна полиция" към ОД МВР - Шумен.

На задната седалка в автомобила били Д.П.(37г.) от Шумен и 21 годишно момиче от Търговище.

В.В. се легитимирал със служебната си карта, за да осуети полицейската проверка, но в този момент момичето се е отскубнало от 37-годишният мъж и започнала да търси помощ, обяснявайки че е отвлечена.

Полицаите задържали мъжете. В.В. видимо е употребил алкохол, съобщиха от МВР. Той отказал проверка с дрегер, както и кръвна проба за химичен анализ.

Полицейските служители установили, че В.В. и Д.П., заедно с други двама мъже - 37-годишните  Х.Х. и Н.Н., и двамата от Шумен, са повредили имуществото в Помпената станция. Те нанесли побой над 21- годишните момиче и момче от Търговище, които били отседнали на гости в станция и отвлекли момичето.

По думите на пострадалите, четиримата шуменци дошли в Помпената станция за да търсят от собственика й рибарски мрежи, които били в язовира между землищата на Поморие и с.Оризаре. Обяснението на младежите от Търговище, че собственикта го няма и не разполагат с информация за мрежите, не било достатъчно на шуменци, които повредили имуществото и след побой, отвлекли момичето.

Четиримата шуменци са задържани с полицейска мярка за 24 часа. Информирана е Бургаската окръжна прокуратура. Предстои образуването на следствено дело в окръжна прокуратура и дисциплинарна проверка по отношение на полицейския служител.