Наближава краят на дългата почивка по Коледа и Нова година. Връщането на работа не винаги е лесно.
Много хора изпадат в т.нар. "постотпускарка депресия", твърдят психолози.
Депресията след края на дългата почивка може да порази всекиго.
След многото вечери, празненства и свободно време, връщането към нормалния ритъм на живот е съпътствано с новини за вдигане на цените и финансова криза.
Всеки обаче може да се презастрахова срещу това състояние.
Не само разточителното празнуване на коледните и новогодишни празници води до постотпускарска депресия.
За някои хора финансови са причините, поради които не могат да си позволят да празнуват и при тях това предизвиква симптомите.
По думите на специалистите този синдром се лекува с витамини, слънчеви бани, утринна гимнастика и шоколад, съобщи БТВ.
След почивка човек може и да се разболее. Най-засегнати от следпразнична депресия са хората, които не си харесват работата, твърдят специалистите.
Постотпускарският синдром отшумява за около две седмици.
Hirotama
на 03.01.2009 в 18:57:10 #7chjornajat kot
на 03.01.2009 в 18:11:40 #6Започнало е американизирането на българите, които все повече стават лигави и тъпи като американците . Сега остава Нюза и другите медии да започнат да препоръчват психолози и ред други простотии .![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_redface.gif?_=1446728989)
Ancona
на 03.01.2009 в 16:42:29 #5Такива дълги почивки и отпуски има само в БГ. Настроени предпраанично, след това следпразнично и виж, че ги обхванала депресията. А пък някои си остават в целогодишна депресия.
carlos
на 03.01.2009 в 13:20:11 #4Минувач,ти да не си малоумникът Вагро?
Минувач
на 03.01.2009 в 12:08:08 #3Кой какво пие. Защото не битието, а питието определя и съзнанието, и характера. Какво пие например типичният англичанин? Типичният англичанин пие уиски. А това питие разширява кръвоносните съдове, премахва комплексите и изостря паметта. То те кара да си спомниш, че пралелята на прабаба ти е била придворна дама, че твой роднина е участвал в кръстоносен поход и че вуйчото на баща ти е бил губернатор на остров, преди да го изядат жителите на острова. Ето така действа уискито и ето затова англичанинът дори в Сахара облича фрак преди вечеря и дори за Америка говори като за бивша колония. Водката има друго действие. Тя взривява дълбоката славянска тъга, тя те подбужда да си дереш със замах ризата, да размазваш с юмрук по брадата си бликналите мътни сълзи и да пееш песни за родината, както постъпват в Полша, Русия и Украйна - в страните, където водката е национално питие. Виното пък подбужда към песни, танци, любов и бикоборство. Справка - страните от Средиземноморието. А какво пие българинът? Българинът пие главно ракия. Обикновено - пърцуца. И как въздейства пърцуцата? Ами обърнете едно шише и ще видите как въздейства! Сто на сто няма да си турите папийонка като англичанина, нито ще целунете роклята на жена си като французина, нито пък ще изпеете националния химн като поляка. Просто ще хванете празната бутилка и ще се огледате: "Абе, мама му стара, на кого да я очукам у главата!"
Sharky__
на 03.01.2009 в 11:41:23 #2Лекува се с работа!
Минувач
на 03.01.2009 в 10:16:52 #1Постотпускарският синдром отшумява с хапване и пийване. Клин-клин избива... А и едни именни дни са се задали...