Районният съд в Добрич наложи мярка за неотклонение "задържан под стража" спрямо телефонния измамник, задържан в Букурещ, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Варна.

Обвиняемият Д.А. остава в ареста, след като съдът прие, че съществува реален риск да се укрие от наказателно преследване предвид факта, че е задържан на територията на Румъния. 

38-годишният мъж е привлечен към наказателна отговорност като фактически извършител на телефонна измама на стойност 60 000 лева.

От Нова телевизия съобщиха, че мъжът е направил пълни самопризнания. Освен за измамата за 60 000 лв., той е обвинен и за още една -  за 15 500 лева.

Обвиняемият - Димитър Атанасов - е пожелал да възстанови парите на потърпевшите.

Припомняме, че Атанасов беше задържан след съвместни действия от страна на Районна прокуратура - Добрич, ГДНП, ОДМВР-Добрич и колегите им от Румъния след сигнал за телефонна измама за 60 000 лева, която е станала на 6 февруари т.г., а жертвата е 82-годишна жена от село край Добрич. В нея са участвали няколко души, като те са използвали румънски СИМ-карти.

След задържането му на чужда територия на 38-годишният мъж е издадена европейска заповед за арест и с решение на Апелативния съд в Букурещ той е предаден на българските власти.

Задържаха българин в Букурещ, измамил по телефона възрастна жена за 60 000 лв.

Задържаха българин в Букурещ, измамил по телефона възрастна жена за 60 000 лв.

Измамата е извършена февруари месец