Само един от задържаните за погрома на БФС фенове на ЦСКА остава под домашен арест. Останалите шестима се разминаха с по-леки мерки.
Известният от наркоделото срещу Тони Мамата - Росен Петров-Животното излиза на свобода.
В полезрението на полицията и прокуратурата попаднаха общо деветима.
Първоначално зад решетките се оказаха седем от тях, а други двама бяха обявени за издирване. Преди дни обаче доброволно се предадоха.
До арестите се стигна, след като червените ултраси си изкараха целия насъбран гняв от неразбориите в клуба върху БФС. Привържениците нападнаха сградата на футболната централа, обстрелвайки я с бомбички, факли и камъни. Резултатът от атаката - повечето от стъклата на сградата „бяха направени на сол."
В първата група задържани попаднаха шестима мъже - 17-годишният Ясен Петров, дисководещият от Перник Михаил Василев, Любослав Марков, Александър Георгиев, счетоводителят Борис Костадинов, безработният Росен Петров - Животното. Бандата се допълваше и от една дама - счетоводителката Венета Серафимова.
Миналата седмица районните съдии извадиха всички от ареста. Росен Петров - Животното и Любослав Марков получиха втората по тежест мярка за неотклонение - „домашен арест."
Борис Костадинов, Александър Георгиев и Венета Серафимова платиха по 600 лева за свободата си. Непълнолетният Ясен беше поставен под надзора на родителите си, а Михаил Василев остана без мярка за неотклонение.
След като се запознаха с решението на СРС, произнесено около 22 часа на 2 юли след 5-часов размисъл на съдийката, от районна прокуратура протестираха и поискаха решетки за всички задържани. На днешното заседание градският прокурор пък заяви, че поддържа само протестът по отношение на Любослав Марков и Росен Петров - Животното. За останалите от прокуратурата сметнаха, че са им наложени адекватни мерки за неотклонение.
Животното отказа да присъства в съдебна зала. Така той не чу лично, че излиза на свобода срещу гаранция от 3000 лева. Съдия Ани Захариева прецени, че „домашният арест" е прекалено тежка мярка за неотклонение предвид събраните доказателства.
По думите й, няма такива, които да потвърждават, че Петров е унищожил имуществото на БФС. Единствените данни са за неговото участие в „червеното шествие" и то по разказа на служител на СДВР, който твърди, че го видял да взима камъни от пътната настилка и да ги хвърля към сградата. Думите му са преразказани и от униформени от групата, занимаваща се с „хулигански екстремизъм."
Любослав Марков ще продължи да се радва на домашния уют. Защитата му не обжалва наложения му „домашен арест" и затова съдия Захариева го потвърди.
Потвърдени бяха и старите мерки на останалите петима обвиняеми. На излизане от съдебна зала част от тях, сред които и единствената дама, скриха лицата си с блузи и якета и отказаха да коментират каквото и да било.
Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.