Шофьор на автомобил с нелегални мигранти се е опитал да прегази гранични полицаи по време на операция по задържането му край Драгоман тази вечер. Това съобщи директорът на Главна дирекция "Гранична полиция главен комисар Антон Златанов в ефира на Нова телевизия.

Акцията е проведена по получена информация, че мъжът е свързан с трафик на мигранти. "Той първоначално симулира, че ще спре, но в последния момент подаде газ и се насочи директно към наш служител", обясни Златанов.

След кратка колата е била спрян и шофьорът е задържан. При ареста той оказал съпротива и скъсал униформата на един от служителите на реда.

Задържаният е български гражданин. Той превозвал мигранти от Мароко. Предполага се, че нелегалните чужденци са били трима. Един от тях е арестуван на място, но другите са успели да избягат. Гл. комисар Златанов очаква бегалците да бъдат заловени още тази вечер.

По думите му този случай е пореден пример за нарастващия натиск по българската граница и ежедневните опасностите пред граничните полицаи.

Граничен полицай простреля мигрант край Звездец
Обновена

Граничен полицай простреля мигрант край Звездец

Групата мароканци е била от около 20 души