В Пловдив арестуваха шофьор на автомобил, който набил друг водач.
Побойникът е задържан от полицията непосредствено след инцидента, съобщават от пресцентъра на МВР.
Вчера около 9.00 часа на спирката на бул."6-ти септември" пред областната администрация 31-годишен мъж нанесъл побой на 53-годишен.
Побойникът бил изнервен, че колата пред него се движела бавно.
Докато я задминавал, със знаци успял да накара другия шофьор да спре. Тогава се нахвърлил върху 53-годишния мъж и през прозореца на колата успял да му нанесе няколко удара и да скъса ризата му.
Полицаите от Второ РПУ реагирали незабавно на подадения за случилото се сигнал и озаптили побойника.
По случая е образувано бързо полицейско производство.
USD
CHF
GBP
JIyDOpOB
на 13.06.2008 в 16:25:39 #32имах предвид секция РЕГИОНИ
JIyDOpOB
на 13.06.2008 в 16:25:17 #31тази новина я сложете в секция какво толкова се случва в пловдив не е важно
husky
на 13.06.2008 в 16:12:59 #30Да ясно, мерси за информацията. Значи е същото както тук.
kozela
на 13.06.2008 в 16:10:12 #29Иначе закона си го има: Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства. (2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.
husky
на 13.06.2008 в 16:08:01 #28Ами нормално е, защото каквито и да са подробностите, такива неща са недопустими. Просто и с 5км/ч да е карал, това няма значение. Ако "биячът" има книжка, то значи е пълнолетен и се предполага, че е достатъчно голям, за да може да си контролира нервите. Всички сме се изнервяли до полуда зад волана, но малко са хората (за щастие), които си позволяват такива действия.
kozela
на 13.06.2008 в 16:02:30 #27Не казвам, че трябва да се стига до такива неща, но всички се хвърлят да философствуват, без изобщо да са им ясни подробностите около случая.
husky
на 13.06.2008 в 15:59:12 #26kozela, като нямаш нерви да караш зад такива хора, няма да караш! Нямам идея как е в нашенския правилник, тук определено могат да те глобят че караш бавно, защото пречиш на движението. Ама има голяма разлика между това да се изнервиш и това да слезеш да пребиеш някой. За какво си говорим изобщо? Ми айде защото е бил нервен пича, да извади пистолета направо? Така ще е намалее бройката на каращите бавно и шансът на "бързащите" да попаднат на тях и да се изнервят, пада също.
kozela
на 13.06.2008 в 15:52:10 #25Аз пък съм се нагледал на пенсионери, които с ладата или москвича си карат с 30-40 км/ч на първокласен междуградски път и при силно насрещно движение ти се налага да караш десетки километри след тях. Не съм виждал и някой да е глобен за каране с прекалено ниска скорост . А, извинете виждал съм преди около 10 години, но според мен ченгетата просто се погавриха с човека.
kozela
на 13.06.2008 в 15:31:57 #24... и то в продължение на десетки минути?
kozela
на 13.06.2008 в 15:31:10 #23Къде в статията видяхте, че е карал с 50 км/ч? Ами ако е карал с 10?
Юлиан-3
на 13.06.2008 в 15:02:38 #22ами изнервени са хората......учуден съм,че няма коментари за това, че продажните политици са виновни
....обаче малкото скандалче тук е показателно за манталитета на някои сънародници......
Nickie
на 13.06.2008 в 14:55:56 #21томо, аз като гледам твоя ще дам газ до ламарината, ако те срещна някъде.
dabeda
на 13.06.2008 в 14:52:54 #20Вижте, до колкото аз съм чувал, превишаването на скоростта с 40 и повече километра в Швейцария е класифицирано като криминално престъпление. Считат го за хулиганство. Там това не е нарушение. Съди те съд. И първият път ти дават нещо като 40 дена обществено полезен труд. На втория си си директно в затвора. И има логика - едно е да превишиш скоросста. Ама с 40 ??? Се 1 в града да караш с 90. Ами че тва си е чисто хулиганство. Умишлено застрашаваш живота на гражданите. Мисля че има в какво да се замислят нашите така наречени законотворци. Аз лично пледирам това поведение да се инкриминира !
mdaa
на 13.06.2008 в 14:52:19 #194oveko Регистриран на: 31.08.2007, 09:08 Пуснато на: 13.06.2008, 16:43 Meteora Регистриран на: 15.05.2008, 17:25 Определение за наносекунда: времето, за което ще ти разбия физиономията от момента в който те видя в Люлин. Хахаххахха, типикъл вилиджър. Го он, да се посмеем всички.
Б1
на 13.06.2008 в 14:51:49 #18Човеко, ти си турбо-селянин !
ric
на 13.06.2008 в 14:51:13 #17само така .. и мене ме дразнат ного тия бавните .. да си ходат пеш като искат бавно
Meteora
на 13.06.2008 в 14:50:49 #16"Човеко", Турям те в кавички, щото явно си от Люлин.Което директно означава следното: или си пишман-човек, или не си човек! Аз, като имам работа в Люлин, си пускам командиравъчна заповед, бе зарзват смешен. До Варна ходя без командировъчна заповед, ама до Люлин - задължително с командиравъчна заповед. И дай да си чукнем една среща в Шератон или в Хилтън, а? Що у тъпия ти Люлин, бе смешник?
4oveko
на 13.06.2008 в 14:43:11 #15Meteora Регистриран на: 15.05.2008, 17:25 Определение за наносекунда: времето, за което ще ти разбия физиономията от момента в който те видя в Люлин.
Nickie
на 13.06.2008 в 14:42:40 #14Sonic
на 13.06.2008 в 14:39:26 #13Meteora Ама моля ти се ... Те голгаджиите отдавна са известно като слеяци под прикритие. Ако видиш някои с голф ... пък недай си боже и "тройка" - бегай че си ... майката. Не се знае каква техника за изпреварване от дясно ще приложи , или пък ще покаже новата технология за завой на ляво от най-дясна лента на червено. ( Важи и за хората , които номера им започва с "Х" - тъй наречените хора от Хюстън )