Опитът за прерязване на лифта до Седемте рилски езера не може да се разглежда като терористичен акт, смята районният прокурор на Дупница Величка Шопова.
Случаят поема Кюстендилската окръжна прокуратура, а образуваното досъдебно производство срещу неизвестен извършител е по чл. 340 от Наказателния кодекс, съобщи Радио Благоевград.
Според него се предвиждат от 5 до 15 години лишаване от свобода за извършване на повреда на транспортно средство, използвано за масов превоз.
Прокурор Шопова е категорична, че версията за терористичен акт, която оповести собственикът на лифта Славейко Стайков, е несъстоятелна, тъй като смята, че в страната няма организирани терористични групи, а като тероризъм се квалифицират действия, извършени с цел отслабване на властта или създаване на затруднения за нея.
Разследващите работят по различни версии, за съжаление обаче, падналият дъжд е заличил голяма част от следите, оставени от извършителите, коментира още Величка Шопова.
Припомняме, в петък стана ясно, че някой е опитал да среже въжето и сигнален кабел на лифта до Седемте рилски езера.
JIM
на 08.12.2009 в 08:17:17 #4Поразгледайте малко туристическите форуми и ще видите кой може да го е срязал. Повечето природозащитни организации са против този лифт. Мисля, че са прави, разбира се. А дали е незаконен или не - не знам. Във всички случаи обаче не това е начина да се противодейства на лифта, защото там можеха да загинат хора, съвсем невинни.
illuminat
на 08.12.2009 в 01:25:53 #3"...Прокурор Шопова е категорична, че версията за терористичен акт, която оповести собственикът на лифта Славейко Стайков, е несъстоятелна, тъй като смята, че в страната няма организирани терористични групи, а като тероризъм се квалифицират действия, извършени с цел отслабване на властта или създаване на затруднения за нея.." ________________________________ ТЕ ЗАТОВА Е БГ НА ТОВА ДЕРЕДЖЕ щОТО ПРОКУРОРА ДАЖЕ НЕ ЗНАЕ щО Е ТО ТЕРОРИЗЪМ...А дали има или няма такива групи ...не е работа на прокурора да знае докато не и бъде донесено от Спец Службите... ама какво да я виниме то тя е проста женица завършила право...какво ти разбира от тероризъм... но в крайна сметка...тероризма е международен или местен. и има много форми на проява целящи разстройването на нормалното функциониране на държавата ....."затруднения за властта" хаха затруднение е ако се изсера на премиерката лимузина но прерязването на въжето което може да доведе до смърта на много хора си е тероризъм госпожа Прокурор ..Бегай малко часове да вземеш по Що е това терор.![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/grinning-smiley-021.gif?_=1446728989)
undefined
на 08.12.2009 в 00:35:01 #2Пропуснахте да кажете "на НЕЗАКОННИЯ лифт", подлоги такива!
samyrai
на 07.12.2009 в 20:17:53 #1браво режете и без тва не му е мястото там на тоя лифт![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/col01duel.gif?_=1446728989)