Повишаването на цените на цигарите е довело до нов начин на търговия.
Поръчката се прави по телефона, а доставката се извършва с частни леки автомобили.
Новата схема са разкрили проверяващи екипи в Русе. 1300 кутии цигари без бандерол вече са открили при съвместен контрол на мобилни митнически екипи и служители на гранична полиция. Цигарите са били в два леки автомобила.
Шофьорите на автомобилите са познати на митническите служители, които и преди са ги хващали за превоз на цигари и алкохол без бандерол.
Единият е държал в превозното средство 600 кутии цигари, а другият - 700. Освен че са без платен акциз, цигарите са със съмнително качество. Марките "TABACCUS", "RAQUEL" и "COOPER LIMS" не са регистрирани в публичния регистър за регистрация на цените на тютюневи изделия.
Съгласно последните изменения в Правилника за прилагане на Закона за акцизите и данъчните складове, когато не е регистрирана продажна цена за съответното тютюнево изделие, продажната цена се определя в размер на 7,50 лв. за 20 къса. Така продажната стойност на иззетите цигари - предмет на нарушение - възлиза на 4500 лева. Размерът на неплатения акциз се изчислява на 2626 лева.
На нарушителите ще бъдат наложени строги административни наказания, предвид системните им нарушения с акцизни стоки.
USD
CHF
EUR
GBP
katharison
на 03.11.2010 в 16:27:41 #3Cigarettespub.com offers the cheapest cigarettes on the internet with free shipping. Our company guarantees reliable tax free delivery to your preferred location. You can buy discount cigarettes brands at lower prices in our online cigarettes shop. http://www.cigarettespub.com
Марат
на 07.04.2010 в 21:31:23 #2нищо ново, тва е валидно и действа от две години
Stefano
на 07.04.2010 в 15:44:34 #1Като им наложат строги административни наказания, те ще си го прехвърлят от единия крачол в другия!