Условни присъди от 3 години затвор с 5 години изпитателен срок получиха 18-годишния Ивайло Колев и Даниел Димов на 19 г.

Двамата са пребили в ранните часове на 14 декември миналата година Николай Василев, студент II курс по информатика в Хелзинки.

Освен условната присъда двамата нападатели ще трябва заплатят и по 35 хиляди лева обезщетение за нанесени нематериални щети на пострадалото момче.

Нападението на студента бе извършено близо до сградата на общината във Варна. На връщане от дискотека, нападателите видели Василев, който се прибирал в дома си. Двамата му нанесли жесток побой, после му взели кредитните карти и мобилния телефон и го оставили на пътя.

Пред съда адвокатът му обясни, че Василев не е в страната. Той вероятно ще прекъсне обучението си, тъй като все още има отворена дупка на черепа и му предстоят операции.

Присъдата на Окръжния съд може да бъде обжалвана или протестирана в 15-дневен срок. Пред медиите прокурорът по делото и защитата на Василев потвърдиха, че ще се възползват от тази възможност.