Бившият началник на сектор „Наркотици" в Националната полиция Ваня Андреева заяви пред datanews.bg, че в напрежението и мръсните номера са ежедневие в системата на МВР. По думите й тя загубила работата си заради успешна акция срещу наркопратка, предназначена за мистериозен „генерал".
Андреева разказа, че проблемите за нея започнали след успешно проведена акция в Хасково през 2008г. Тогава били заловени 7 кг. наркотици, а изненаданият дилър посрещнал униформените с думите "Какво правите, тази пратка е за Генерала". Престъпникът мислел, че го арестува ГДБОП, но когато разбрал, че са го „посетили" от ДНСП, замлъкнал. Така и не станало ясно за кой генерал става въпрос.
В последствие Ваня Андреева била преместена от един сектор в друг и най-накрая уволнена. Като формален повод за това били данни, че тя използвала телефони, които били регистрирани на фирма, която била свързана с Алексей Петров.
Андреева беше категорична, че се е виждала с бившата барета само във връзка с изпълнението на служебните си задължения по времето когато той бил съветник на ДАНС, а единствената им среща в неофициална обстановка е била на погребение на неин колега.
Бившата шефка на сектор „Наркотици" коментира, че служителите на реда у нас са станали „покорни, поръчкови, притиснати в ъгъла" заради натиска, който се оказва от началниците им когато става въпрос за изготвяне на неправомерни СРС или за освобождаване на престъпници, ползващи се с протекции. Според Андреева вътрешният министър Цветанов е „смешен и жалък" и е твърде вероятно да е зависим от олигарсите.
„Всички виждат, но малко си признават, че през тези 20 години МВР се превърна в лост, в угодничещ слугинаж на всяка от управляващите партии. Изроди се системата - от система, бранеща демокрацията, гражданствеността и морала, ни превърнаха в хората, стоящи до правителството, което и да е то, преди или сега", заяви Андреева.
Според нея уволнението й е явна демонстрация на двойния стандарт в Министерството на вътрешните работи, оглавявано от придобилия 7 имота при все още неясни обстоятелства вицепремиер Цветанов. Ваня Андреева, която има 15-годишен стаж в системата на полицията, в момента съди вътрешното ведомство.
JedyMaster
на 16.02.2011 в 15:32:41 #14Торбалан плитък гроб за теб, урод
ЮристЪ
на 16.02.2011 в 15:12:07 #13Хора като Цветанов са идеални душеприказчици за идиотите, които населяват нашата мила родина. Едва ли има нормални хора в България, които след целия фарс с т.нар. партия и правителство ГЕРБ ще гласуват за подобни малоумници. Всичкото вифаджии и треторазредни ченгета се набутаха във властта. А както знаем, няма нормална държава с ченгета начело!
LeBaron
на 16.02.2011 в 14:51:09 #12Краят на Алексей Петров идва.
Partien_Sekretar
на 16.02.2011 в 14:45:57 #11Тая прави ебати изказването.Свързва няква си акция преди 3 години с имотите на Цветанов и колко той бил жалък и с това че е некомпетентна и са я уволнили.Нещо не разбрах какво се опитва да каже.Че на всичкото отгоре се оправдава нещо за срещите с алексей..Що не си направи услуга и не се метне от някой мост?
lotsopa
на 16.02.2011 в 14:39:12 #10НЮЗА защо бъркате Ваня Андреева с Вяра по-надолу в текста... Мани-мани, пак пълна каша в бедните ви глави.
dddddd
на 16.02.2011 в 14:35:08 #9Карина | 16.02.2011 14:31 Мда, точно достойна позиция на някой, изгонен от МВР заради връзки с Ал петров, само била ползвала негови телефони, нищо лошо, формално. Същото толкова достойна, като Росен Миленов, на който се възхищаваше и викаше браво на момчето патриот. А се оказа, че той напуснал за да не минава на полиграф за връзката си с Ал. Изобщо все достойни хора, но щом те радват.
Карина
на 16.02.2011 в 14:31:36 #8Кое му е неадекватно, жената си точно за атмосферата в МВР-то, пълзене на една камара плужеци пред всеки началник и власт. Свестните са натикани в ъгъла.
Civic Mundi
на 16.02.2011 в 14:27:05 #7Каква точно е ролята на"Трактора" и колко е виновен все още ще се нищи. Но едно е ясно със сигурност, каквото и да се докаже, форумните ОФ активисти ще получат НИЩО!
dddddd
на 16.02.2011 в 14:26:50 #6Карина Както винаги неадекватно изказване. Я кажи какво научи от патриота Росен Миленов, че забравих вече?
Seewolf
на 16.02.2011 в 14:21:22 #5Очевидно е, че наркотика "погрешно" е хванат. Това е станало 2008 г при вътр. министър Р.Петков. Какво общо има Цветанов в случая? Впрочем и аз искам безплатен телефон от АП, ама нямам...
Карина
на 16.02.2011 в 14:18:35 #4Браво, една жена да им умие суратя на мъжете от МВР-то с публично изричане на истини.
ivonty
на 16.02.2011 в 13:22:06 #3Я, една статия за Любен Гоцев
Abadbobata
на 16.02.2011 в 13:21:24 #2"Всички виждат, но малко си признават, че през тези 20 години МВР се превърна в лост, в угодничещ слугинаж на всяка от управляващите партии." Айде стига глупости. А още по-рано. Преди тези 20 години? МВР да не би да НЕ е било лост, в угодничещ слугинаж на всяка от управляващАТА партиЯ. Моля, без простотии.
жунгръц
на 16.02.2011 в 13:16:14 #1тя използвала телефони, които били регистрирани на фирма, която била свързана с Алексей Петров. ================================== невинният засега алексей петров да отбележа