ВМА не е пред фалит и ще продължи да работи, заяви зам. министърът на отбраната Иван Иванов в сградата на театър "Българска армия" при откриването на тържествената церемония по случай 122 години от основаването на ВМА.
Иванов заяви news.bg, че министерството има план за погасяване на задълженията, натрупани от лечебното заведение, който трябва да даде резултати още през следващата година.
В него са залегнали както финансови мерки, така и такива, свързани с организационно-структурни промени в дейността на ВМА.
Иванов отрече смяната на началника на ВМА генерал-майор Стоян Тонев да е част от тези организационни мерки.
По думите му Тонев ще бъде освободен, тъй като утре той ще навърши 60 години, а това е максималния лимит за активна служба в българските въоръжени сили. Утре ще бъде последния работен ден на Тонев, който ще бъде заместен от доц. Крум Кацаров.
Иванов отбеляза, че само в 18% от случаите ВМА обслужва военни, а в останалите случаи се оказва медицинска помощ и лечение на граждани.
По време на почетната церемония в театър "Българска армия" по повод празника на ВМА бяха наградени редица военнослужещи и цивилни служители по заповед на министъра на отбраната Ангел Найденов.
Отличие получи и генерал Тонев, който бе награден с почетна грамота от председателя на БЧК Христо Григоров. Тонев бе поздравен и от председателя на БЛС Цветан Райчинов, който определи ВМА за най-престижното лечебно заведение у нас.