Владимир Стоянов, който на 1 юли нападна акушер-гинеколог в АГ болница "Шейново", е задържан за срок до 72 часа с постановление на Софийската районна прокуратура.
Стоянов е привлечен като обвиняем за нанасяне на лека телесна повреда на медицински специалист при изпълнението на службата му, за което е предвидено наказание "лишаване от свобода" от една до пет години.
В хода на разследването, водено под надзора на Софийската районна прокуратура, е установено, че на 1 юли около обяд обвиняемият Стоянов се намирал в АГ болница "Шейново". Същият поискал от свидетеля Г. да му предостави плацентата на току-що роденото му дете.
В хода на водения между двамата разговор, докато Г. му обяснявала, че има законова процедура, която следва да бъде спазена, обвиняемият Стоянов внезапно ѝ нанесъл удар в областта на главата, вследствие на който жената паднала.
От заключението на първоначално изготвената съдебно-медицинска експертиза се установява, че на пострадалата са нанесени телесни увреждания, довели до причиняване на лека телесна повреда.
Разследването по делото продължава.
peter-h
на 04.07.2017 в 01:06:20 #2Otkacheni hora ima I v Bulgaria , PLACENTATA MOJE DA POMAGA SASTOIANIETO NA SPIN NO NEMOJE DA GO IZLEKUVA , taka che glupacite si davit parite z anishto a sigurno e dosta skapo tova nachinanie.
С Болка за България
на 03.07.2017 в 22:26:55 #1Далаверите с плацента в БГ Един от начините да се изкара солидна печалба от събрания безплатен материал са на практика безбройни. На първо място тъканната течност има широко приложение в парфюмерийната индустрия, като се използва за катализатор, позволяващ на ароматите да траят по-дълго. Това обаче далеч не е най-зловещият елемент от алъш-вериша с новородените. Самата плацентна кръв - хемоглобинът и имуноглобулинът, нямат индустриално приложение. Те заминават по добре изпитани канали към потърсили спасение на черния пазар пациенти, страдащи от необратими имунни заболявания, СПИН, генетични увреждания, неопластични синдроми и т.н. Бебетата пък остават без най-ценната си кръв, още минути след раждането те са лишени на практика от половината си здраве. Тъй като новороденото може да пострада сериозно от липсата на витамин К, който заминава с плацентата за продан, акушерските екипи веднага го инжектират с ампула синтетичен „Викасон-Менадон". Той компенсира отсъствието на веществото, но е опасен за черния дроб и канцерогенен, забранен в редица европейски страни.