ФИФА и КАС приемат ЦСКА за спортен наследник на фалиралото дружество ПФК ЦСКА АД. За Световната футболна централа това е клубът, който носи слава на България на международната сцена десетилетия наред. Съдът в Лозана също призна ЦСКА. Влизаш в авторитетния сайт за трансфери transfermarkt и там също виждаш богатата визитка на "червените" - с 31 титли на България, 20 Купи и 4 Суперкупи. Остава едно - историята на ЦСКА да бъде върната и в официалния сайт на УЕФА. От Европейската централа на няколко пъти са казали на хора от ръководството на "армейците", че ще го направят на драго сърце. Но има една малка формалност - трябва да получат писмо от БФС, че това е спортният наследник на ПФК ЦСКА АД. А такова продължава да не идва...
Защо? Крайно време е управляващите (все още) футбола ни открито да дадат отговор на този въпрос. Да изложат мотивите си, те да станат ясни за цялата футболна общественост. В противен случай може да се мисли, че просто от БФС не харесват, меко казано, ЦСКА. Така ли е? "Мащеха" ли е централата за "червените" и "майка" ли е за много други? С всичките преструктурирания на футболните клубове през годините, нито този Левски е Левски от 1914-а година, нито Ботев (Пловдив) е този от 1912, нито Локомотив (Пловдив) този от 1926, нито Берое от 1916. Но проблем за БФС явно няма. За ЦСКА има.
Източник: Bfunion.bg
Време е за открити отговори. Най-вече от Борислав Попов. Да каже колко пъти е говорил с хора от ЦСКА по темата и какви са мотивите да не изпрати въпросното писмо до УЕФА. Имало ли е подписано писмо от вече бившия президент на БФС Борислав Михайлов и ако е имало, защо не е изпратено?! Става ли актуална поговорката за господаря и пъдаря? Любимото тире на Съюза продължава да фигурира в сайта, в името на "доведеното дете". ФИФА и КАС казаха тежката си дума, но от БФС още си правят оглушки. Скоро пак е имало разговор между ЦСКА и футболната ни централа, отново завършил без успех. Няма смисъл "червените" да продължават опитите за комуникация. Може би с новото ръководство на БФС ще се разберат бързо.
Източник: LAP.bg
Емил Костадинов. Легенда на ЦСКА. Заради ЦСКА отиде в чужбина, след това направи име като футболист. Голямо име. Може би точно той трябваше да е човекът, който да се бори за това писмо, като част от БФС в момента. Но е като заспал дълбок зимен сън. От който явно не иска да се събуди, не и заради ЦСКА. Жалко...
"Червените" имат 3 полуфинала в Европа - два от тях за КЕШ. Отстраниха действащи европейски шампиони и донесоха слава на България през годините. За големите успехи на ЦСКА здравето и живота си дадоха редица легенди на футбола ни. Явно и тяхната памет не е достатъчен мотив просто да бъде изпратено едно писмо до УЕФА. А ЦСКА продължава да записва успехи там, където се чувства най-добре - на голямата европейска сцена. През този сезон впечатли всички с победите си над Базел и Рома с по 3:1. Там, на терена - там се решават нещата. Там се постига спортна слава. Футболът е за хората. Хората имат своите герои - играчите. Не управниците на футбола ни. На терена не са нито Михаил Касабов, нито Борислав Попов, нито някой друг от БФС. Историята помни други. Независимо дали с писмо до УЕФА или без.
USD
CHF
GBP
chubtireaka
на 11.02.2021 в 11:01:13 #25Окоча, честит рожден ден - безпаметни наздравици и 32-а само в мечтите
han-kamerun
на 11.02.2021 в 10:57:44 #24Ай стига с тез Базил и Роми уе! Базил паднаха нарочно заради залози, а Ромиту играха с четвъртия си сустав. още 40 г. че ги дъфчете тея уж "победи" като оня купения матч с Ливерпул, дето бяха купили съдията Вьорнер и вратаря Брюс Гробелаар. Съдията изгони пресилено Марк Лауренсън, а Брюс нарочно пусна безумния първи гол на Стою. Ачик-ачик нагласена работа беше! А да не говорим за оная комедия с Байерн. Преди мача военните искат да го продадат. Германците отказват. Тогава купуват вратаря Мюлер и оня пуска гол след гол. При всеки гол пом. трениорът Пената поглежда питащо към германската скамейка. След третия гол в 18. минута немците клякат. Тогава Пената излиза на тъч-линията и размахва ръце към българите. Демек: Стига сте вкарвали, сега почвайте да пускате голове. Резултатът 4:3 достатично ясно говори за тва. Така че реално тва сисика-мисика немат никви успехи в Европа.
asentseto_asentseto
на 11.02.2021 в 10:54:05 #23Калоянчо, и аз се включвам, за да ти пожелая да си жив и здрав, много успехи в живота и една Жаклина!
Мик Джагър
на 11.02.2021 в 10:53:55 #22Батков, жив и здрав
Много йебане, пиенье и други удоволствия, както и тази година да видим 32-рата, която да отменесем в музея на славата за ужас на всички псведоюристи и счетоводители с рога
ubriachi
на 11.02.2021 в 10:51:35 #21Окоча, наздраве въпреки, че ме дразниш
да илядиш
bravebg
на 11.02.2021 в 10:50:20 #20Holmar на 11.02.2021 в 12:46:20 "дискомфортът" е точно толкова колкото и вашият като ви кажем Динамо, синове на Цола, ведомствен отбор, хрантутници на държавата и т.н......
ChernotoVlechugo
на 11.02.2021 в 10:44:45 #19Факт е, че григан държи активите на старото дружество и може да прави каквото си иска
bravebg
на 11.02.2021 в 10:43:27 #18бе разбирам защо изобщо се споменават мишки като Касабов, Попов, Костадинов и т.н. ..... КОЙ коли и беси в БФС е пределно ясно от 10 години.... коментирането на нещо различно е за лаиците....
levski_vekoven_1914
на 11.02.2021 в 10:32:47 #17И като всичко е точно бе Ачка, къв е проблема да се прекръстите официално. Прекръстете се пак на ЦСКА, тоя път махнете тирето официално и никой няма да ви пише с тире. Полуръста дава документи навсякъде че името е с тире, па после , ама що ни пишете с тире.
Дори и да ви "признаят" за наследник, то тирето пак си остава. Това си ви е името.
giggsn
на 11.02.2021 в 10:31:48 #16Ако е вярно, поздравявам всички с песента: " А сега кой ша плаща" !
badboy
на 11.02.2021 в 10:30:05 #15Пред ФИФА и КАС, фк литекс-етрополе твърди със зъби и нокти че е литекс ловеч. Явно нещо ги тресе ШИЗОФРЕНИЯТА !?!
pirin-ss
на 11.02.2021 в 10:28:35 #14Да почва шампионато и да мое да се говори поече за футбол.Само Пирин !
levski_vekoven_1914
на 11.02.2021 в 10:23:48 #13Ангел Бастунов Чартъров - Повелителят на словото, носителя на златното перо, ляга и става с тирето мушнато отзад явно. И снощи за лека нощ написа "мъдри" слова за тирета и признания, и явно е сънувал нещо и си допълва сега мислите
Отдавна е станал смешен с напъните да ръси кухи мисли и днес продължава.
От тези най-смешния участък е:
...приемат ЦСКА за спортен наследник на фалиралото дружество ПФК ЦСКА АД....
Даже не изписва от респект към полуръста истинското име: ПФК ЦСКА-София.
Зашото само ЦСКА не е име на нищо в момента.
И като вси
ChernotoVlechugo
на 11.02.2021 в 10:19:23 #12КАС в 90% потвърждават решенията на ФИФА.
Tong
на 11.02.2021 в 09:57:18 #11Маро, ти е*а м*****а на дискусията - обобщи и закри темата в 7 реда.
nikolai-iliev
на 11.02.2021 в 09:50:59 #10Господин Домусчиев, това което предлагате, дали съвпада със защитната теза на юридическия екип на ЦСКА-София по делата с футболисти, които са имали договорни отношения с дружеството, обявено в несъстоятелност?!
Rafata
на 11.02.2021 в 09:44:27 #9Рулетка, 4-5 пичета за здравето на Кучев ли ще шибнеш довечера бе, мен
Rafata
на 11.02.2021 в 09:41:20 #8Окоча, рожденик ли си? Аре жив и здрав, и от мацки и пари да не се отървеш
Tong
на 11.02.2021 в 09:41:09 #7ЧРД, Окоча! Жив и здрав!
peshata
на 11.02.2021 в 09:36:19 #6Подлоги на Дпс мафията и тиквата... Връщайте парите на ОЛАФ или връщайте емблемата която тиквата ви купи с държавни пари. Долни утрепки микренски... Само с измами и благодарение на бащицата ви тиква съществувате. Срамите държавата ни вече 5 години. КЗЛитекс