ЦСКА най-накрая победи Лудогорец на стадион "Българска армия" в редовното време. Феновете на отбора чакаха дълго този успех, но си заслужаваше. Защото той се превърна в разгромен. Удари като гръм, в унисон с времето в дъждовната вечер на 12 май, която стопли сърцата на милиони. ЦСКА показа класа и обезличи напълно така наречения хегемон. Лудогорец не приличаше на отбор, който е шампион десет поредни години. Обликът на разградчани може да се оприличи на погледа на директора им Ангел Петричев, който надничаше плахо от тунела до Сектор "Г".
Източник: Фейсбук
Победата е историческа. Най-голяма за ЦСКА срещу Лудогорец. Първа на "Армията" за първенство и №100 за 31-кратния първенец в efbet Лига при управлението на Гриша Ганчев. Дойде в 70-ия двубой на Любослав Пенев като треньор на най-успешния роден тим. Любо, който продължава да тероризира "орлите". Специалистът е големият кошмар на Лудогорец.
ЦСКА взе своя сладък реванш. Какво толкова - ще кажат някои. Победа в мач без значение. Опитаха се да я омаловажат и част от футболистите на гостите. Като Сисиньо и Анисе, които напуснаха терена с изпънати длани, дразнейки публиката с "десетата". Колко от тях са заслужени и истински, попитаха хората... ЦСКА продължава да няма проблеми с този съперник, когато на терена са двата отбора и съдиите ръководят срещата по правилата. Явно могат да го правят. Въпросът е кога искат. Виждаме какво се случва по време на двубоите на Лудогорец с ВАР. Но защо чак сега, когато титлата е спечелена? ЦСКА взе реванш за годините на неправда срещу клуба, според мнението на болшинството от феновете и на всички в клуба. ЦСКА не направи шпалир на "хегемона" по подобие на Левски, а смачка Лудогорец на терена. С класа и без капка милост. Изля яда си под дъжда на "Армията". И получи цялата "червена" обич на света.
Източник: LAP.bg
И така, стигаме до обичта. И до посрещането на "блудния син" Кирил Десподов. В притчата синът се завръща при баща си, след като е пропилял имането му. Трудно ми е да си представя, че някога отново ще видя Десподов с екипа на ЦСКА. Той затвори вратите към "Армията" с решението си да премине в големия враг на "червените". Едва ли има изненадан от реакцията на публиката снощи. Футболът е страст, безгранична любов към отбора на сърцето. Често тази страст се превръща в безгранична лудост, както пеят и ултрасите на ЦСКА. Така обичта на "червена" България към ЦСКА се превърна в бич, насочен към Кирил. От него спасение няма.
Много хора няма да го разберат и ще анатемосат поведението на публиката. Брутално, крайно, ненормално... Просташко, ще кажат те. Така е навсякъде по света. Припомнете си какво се случи преди години с Луиш Фиго, когато смени екипа на Барса с този на Реал. 120 000 го посрещнаха на "Камп Ноу" като на война. По Фиго летяха всевъзможни предмети, сред които бутилки от уиски, телефони, монети и дори... свинска глава. Здравето е преди всичко и се радвам, че Кирил Десподов не пострада физически при някой от корнерите. Друг въпрос е защо трябваше да ги изпълнява точно той и да се стига до още по-голямо напрежение. Дано е добре и психически, но той сам си го направи. И стига с клишетата "футболистите са професионалисти", "изкарва си хляба"... Много пари е изкарал и в ЦСКА, и в чужбина. Със здраве да си харчи, заслужил ги е. Чест му прави и, че се включва в благотворителни инициативи. Има и морал във футбола. Поне е хубаво да го има. Примери за футболисти с морал много. Защо феновете на "армейците" не реагират така към Абел Анисе, преди това към Лукас Саша и други бивши играчи на ЦСКА, намерили пристан в Разград? Защото те не се кълняха какви големи "армейци" са. За разлика от Антон Недялков и Кирил Десподов. Същият Десподов, който като дете явно доста е обичал тениската си на Левски...
Източник: LAP.bg
Щастие с пари не се купува. Нито уважение. Ок, не може да упрекваме футболиста за решението му да обогати значително банковата си сметка. Но как да упрекнем и хората, че обичат и защитават любимия си клуб? Фенове чакаха Десподов да влезе в автобуса на Лудогорец дълго след мача. Той не се появи. Не ми се мисли какво е чувствал по време на обратния път към Разград или където е решил да ходи.
Обичта на "червените" фенове беше бич към Кирил Десподов. На терена пък храбри "армейци" удариха четири пъти с бича съперника си. И така вечерта се превърна в паметна за милиони. ЦСКА даде заявка за следващия сезон. Тропна по масата шумно. Извика в лицето на Лудогорец: "Ние сме тук и няма да се предадем!". ЦСКА върви към затваряне на един добър сезон. Това минава задължително през спечелване на Купата. И тогава всичко лошо в клуба ще е забравено. Ще има обединение, която трябва да стане постоянна величина в Борисовата градина. За да се случи най-важното, чакано дълги години - титлата да се завърне при ЦСКА. Началото е сложено. Снощи - гръмко. Това е единият извод. Другият е ясен отдавна - парите не са всичко. Накрая най-силна остава обичта. Необятна вселена е тази към ЦСКА...
USD
CHF
GBP
stoyan-kiryakov
на 13.05.2021 в 10:29:33 #37Хайде стига вече. Получи си минутката слава, да изчезва в мичанса където беше последната година
emidobre
на 13.05.2021 в 10:28:57 #36дават***
emidobre
на 13.05.2021 в 10:28:20 #35user avatar 81339 СЛЕДВАЙ waterloo на 13.05.2021 в 13:16:59#7 Фекалчо
фекалното ти мнение слабо ме вълнува, освен фекални мисли и постове друго не може да роди
!!! Продължавай да фекалстваш ,ето ти е нещо на английски you can do it
!!! А за гражданство може и ти да пробваш, а да те на фекални типчета граждансто не дава
emidobre
на 13.05.2021 в 10:04:35 #34user avatar 5983 СЛЕДВАЙ fanty на 13.05.2021 в 12:59:49#66 Ич да ти не е за фекалните тролове
!!!
САМО ЦСКА
!!!
Bloody_Sword
на 13.05.2021 в 10:00:27 #33Нелоша статия.
VLAD
на 13.05.2021 в 09:45:22 #32Между другото, днес разбрах защо вчера резаците играха толко слабо. Днеска почва рамазан байряма. Хората са били настроени празнично.
VLAD
на 13.05.2021 в 09:41:37 #31Имам чувството, че не харесваш Нафтата нещо. Не се притеснявай, познавам лично отговорник за футбола в Симитли и даже ми е малко нещо като приятел. Ще бутнем едно рамо ако трябва.
Tong
на 13.05.2021 в 09:40:33 #30Честита победа на феновете на ЦСКА-София. Тази тирада обаче е като за спечелена ШЛ. Вярно, че е първа победа за първенство (ако не броим победите под името Литекс), ама чак толкова шум и фанфари.
bggbobikempes
на 13.05.2021 в 09:39:35 #29Златното перо.
VLAD
на 13.05.2021 в 09:35:34 #28Ние сме благородни хора. А пък кмета, който е и шеф на отбора е партия с Проточанов, ще го прави шеф на БФСто и така.....
VLAD
на 13.05.2021 в 09:31:20 #27Аз ли откъде съм? Веднага ти давам Джокер. От града където първи се обявихме против смешниците в БФСто и сега ще си правим наше. Ако Мичурин има отбор може да пуснеш заявка за присъединяване към СФЛ(Симитлийска футболна лига).
nikolay-nikolay
на 13.05.2021 в 09:30:11 #26k4v1488 на 13.05.2021 в 11:57:31#43 Nikolay, Стойчо отдаде почит на поклонението на Джеки, поднесе венци и цветя, тъпчoooo Моля само без обиди. Т.е. като е поднесъл цветя не е длъжен да прави нищо повече и по време на минута мълчание на Армията може да си говори по телефона...жалко за твоето мислене...каквито управниците такива и феновете.
emidobre
на 13.05.2021 в 09:29:38 #25немският ми да е добър***
emidobre
на 13.05.2021 в 09:28:56 #24user avatar 81339 СЛЕДВАЙ waterloo на 13.05.2021 в 11:55:58#42 ААА и фекалчо тоя къде се опитва да блесне си ти като гледам
, аз никога не съм претендирал немският ми е добър
!!!
VLAD
на 13.05.2021 в 09:23:35 #23Бургазлия в повече, а? Това, че си взел една квартирка в Меден рудник не те прави Бургазлия.
. Защо се срамуваш от произхода си?
VLAD
на 13.05.2021 в 09:15:11 #22Еми, не отричаш, че си от там
emidobre
на 13.05.2021 в 09:07:28 #21user avatar 81339 СЛЕДВАЙ waterloo на 13.05.2021 в 11:55:58#42 Фвкалчо немския ми стигна за гражданство
, повече ми не трябва
!!!
VLAD
на 13.05.2021 в 09:04:50 #20Мичурински, недей увърта а си признай: получаваш ли оргазъм при шпалир на сините коври пред делиорманските ви батковци? И не съм от Благоевград. Просто при регистрацията се дава като опция само областните градове.
asentseto_asentseto
на 13.05.2021 в 09:01:45 #19Ако видиш Стоилас в центъра на някое кафе да му направиш бърза да не те изпреварят Тризначките Ааааа, Пирги, не си прав, ама хич!
А знам в кое кафе ходи Стойчо ежедневно и то не е в центъра, много близо до моя и неговия дом, но няма да спомена кое е, защото в този форум и на много психопати
nikolay-nikolay
на 13.05.2021 в 08:52:36 #18Евала! Убихте ги! След 10 години, най-накрая Лдгц загуби за първенство на Армията. Въпреки че дойдоха като шампиони не им прави чест да играят толкова слабо. Не мога да не отбележа безумното поведение на Стойчо Стоилов, докато цялата публика отдаваше почит към Джеки, Стойчо си говореше по телефона. Само заради тази постъпка този човек трябва да бъде изгонен не само от Армията, но и да не се допуска до никой стадион в България!