ЦСКА посреща Локомотив (Пловдив) в събота от 16:30 часа за край на своеобразния маратон от 5 мача в рамките на 15 дни. Макар и трудно, армейците влязоха с победи в него - по 1:0 над Септември и Локо (Сф), но след това стигнаха само до равенства при гостуванията на опашкаря Ботев (Враца) (1:1) и Черно море (0:0) в първи полуфинал за Купата на България. ЦСКА бе по-добрият отбор в голяма част от срещата на "Тича", но не успя да материализира предимството си, а с фрапантен пропуск на празна врата се отчете Улаус Скаршем.
Въпреки натоварения цикъл и факта, че тимът остана с минимални шансове да влезе в първата плейофна четворка на първенството, Александър Томаш ще заложи на всичко най-добро, с което разполага. Той обаче получи неприятни новини на петъчната тренировка. От сметките му отпаднаха Марселино Кареасо, който е с проблем в коляното, както и Георги Чорбаджийски, получил фрактура на носа при неволен инцидент. В отсъствието на колумбиеца и наказания Джонатан Линдсет, ЦСКА ще излезе с нова халфова линия.
Крилото Матиас Фаетон, който пропусна мача на "Тича" заради санкция, се завръща в състава и дори ще попадне сред титулярите за първи път от 4 месеца. За последно националът на Гваделупа стартира за армейците при победата с 3:2 над Спартак във Варна в 1/8-финал за Купата на 15 декември. След това крилото пропусна голяма част от зимната подготовка поради лични причини, а бе и пред трансфер в Турция. Той обаче се провали заради получена контузия. Александър Томаш вече три пъти го пусна от пейката в последните седмици и именно Фаетон донесе равенството 1:1 с Ботев Враца с гол в добавеното време. Той е и водещият реализатор в настоящия състав на ЦСКА с 4 попадения. В съботния следобед Матиас ще получи шанс да започне като титуляр и на него ще се разчита да изостри действията по фланговете, където армейците изпитват сериозни затруднения от началото на годината. Той ще стартира отляво, а отдясно отново ще бъде предпочетен Илиан Илиев-младши пред разочарованието Локило.
На мястото на наказания Линдсет ще се появи Станислав Шопов, а Кареасо ще бъде заместен от Скаршем, което на практика ще освободи позицията на левия фланг за Фаетон.
В ядрото на ариергарда ще се завърне Лумбард Делова, който също бе наказан за натрупани картони за мача на "Тича". Припомняме, че по-рано косовският национал изтърпя и санкция от 3 срещи за директен червен картон в Стара Загора. Така той не игра в 4 от последните 5 двубоя на ЦСКА и се нуждае от игрови ритъм. По-вероятно е Делова да замени Лиъм Купър, но не е изключено и почивка да получи Адриан Лапеня, който не е пропуснал нито минута, откакто пристигна в ЦСКА през зимата, пише "Тема спорт".
Припомняме, че предпоследният кръг от редовния сезон на първенството беше обявен за "семеен", а по този поводи ЦСКА ще пусне деца до 12 г. без билети на мача с Локо Пд. Освен това два часа преди срещата - от 14:30 ч., пред сектор В на "Васил Левски" се организира специално събитие, на което специален гост ще е възстановяващият се от операция на лакътя Густаво Бусато.
USD
CHF
GBP
194820
на 12.04.2025 в 09:05:17 #8Гъзо теслъта не може да то вдигне, а ще подава гея смотан.
gychopopov
на 12.04.2025 в 06:55:55 #7А и имай в предвид, че на теслъта дръжката, ще ти влезе мъжката!
gychopopov
на 12.04.2025 в 06:54:49 #6ЛЕВСКИ е най-титулуваният футболен отбор в България!
194820
на 12.04.2025 в 06:17:27 #5А и имай в предвид, че теслъта, е бил фен на динамо. но не подуене, а загреб.
194820
на 12.04.2025 в 06:14:23 #4Умряла е главата ти проста, не ЦСКА е станал литекс, а литекс умря, за да продължи победния път на червените. А и още, щом цска е било литекс, то вечно вторите никога не са били преди него в класирането.
Esox
на 12.04.2025 в 06:05:40 #3gychopopov
на 12.04.2025 в 05:26:07 #2A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА 4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.
gychopopov
на 12.04.2025 в 05:21:43 #1ЦСКА умря на 09.09.2016 г.!