Ръководството на ЦСКА излезе с позиция по повод тиражираните в някои медии твърдения за евентуално "сливане" между 31-кратния шампион и проекта ЦСКА 1948 от Бистрица.
Ето какво споделиха от столичния гранд:
"Ръководството на ЦСКА категорично изразява възмущението си от твърденията в публичното пространство, че клубът ни възнамерява да участва в бъдещи проекти под каквато и да е форма ("сливания", "обединения" и т.н.) с други футболни клубове или юридически лица. Приемаме всички подобни публикации, коментари и внушения за зле скалъпени опити за всяване на интриги и напрежение в клуба и в "червената" общност в момент, в който ЦСКА е в процес на качествена трансформация и изграждане на солидни основи за бъдещето си развитие.
ЦСКА е клуб със 77-годишна история и е доказана футболна марка не само в България, но и на европейската сцена. Клубът ни е социален феномен и ние носим историческа отговорност да пазим авторитета, името и обичта на милиони българи.
В тази връзка ясно искаме да изразим решимостта си да се противопоставяме на всички зложелатели и откровени манипулатори, чиято единствена цел е да отклонят ЦСКА от предприетия път към превръщането му в модерен европейски клуб, с който всички негови привърженици да се гордеят.
Убедени сме, че подобни "сензации" няма как да разколебаят истинските "армейски" фенове в подкрепата им към любимия клуб и заедно ще извървим пътя до голямата цел.
Само ЦСКА!", завършва съобщението.
USD
CHF
GBP
oficer1
на 06.10.2025 в 17:04:42 #12гУсин Умерен, не си правете труда.
С напомняния за Велбъж, а и още десетки клубове.
Времената са били едни, ся ся други, след време ще са трети и т.н.
Аз кЪт вас ще изчакам нЕкой да ми обясни логиката на подобна повърня и каква ще е изгодата за ЦСКА и евнтуално за обелките???
Поне едно агрументирано мнение да прочета в тази посока!
Бих бил доволен. Ама нЕма! Нема и да има.
УмеренЦСКА
на 06.10.2025 в 16:57:10 #11...Нашите сини колеги форумци просто не отчитат опасностите, които грозят техния любим клуб ако наистина се изпълни това, на което се надяват... Я си спомнете как "Велбъжд" стана "Локомотив Пд" преди години! Сега такива "метаморфози" май не могат да станат, но нека да допуснем реалността им в нашата "Страна на чудесата". Найденов идва на Армията (която усилено се строи с пари доставени от УинБет) на бял кон заедно с целия си отбор и съответно с точките си, спечелени до сега без публика. Взема няколко футболисти от ЦСКА и натирва останалите. Може да стане "рунтаво" в борбата за титлата, поне теоретически. Замислете се за такъв "сценарий", който е трудно да се реализира току- така, наистина, но ако се реализира? Някои се надяват на "големите пари", които били "решили" вече. Ама ако са го "решили големите пари" мисли ли си някой, че "големите пари" непременно ще свирят на "синя гайда"?
machkai-kobra-2
на 06.10.2025 в 16:44:09 #10Казаха ви го! Точно и ясно! Продължавайте с паРтенките. Иначе евала за официалното изявление. Така се прави пресича се идиотията в зародиш! Дори закъсняха! Мисля че е време Валтера да се появи на някой мач. Да пусне 1 интервю да каже какви милиони още ще налее и да всее малко страх и паника навред
УмеренЦСКА
на 06.10.2025 в 16:43:30 #9"Обединението ще бъде факт до Нова година ." Ще бъдем живи и ще видим. Ако такова нещо стане, да допуснем, с какви точки ще участва "обединеният ЦСКА" в първенството, а? Не дърпайте дявола за опашката...
power
на 06.10.2025 в 16:38:38 #8Обединението ще бъде факт до Нова година . Това го решават големите пари , а не лепиларите от сектор г . По интересно е как ще се казва новото ГМО ? Лиска тире 1948 , цетекс бистрица или нещо съвсем ново ?
УмеренЦСКА
на 06.10.2025 в 16:34:11 #7...И без декларации е съвсем ясно, че приказките за "обединение" са празни приказки... Напразно някои форумци дърдорят за "припознаването", това беше съвсем друг процес при съвсем други обстоятелства. В момента няма никакви сведения, че един от двата ЦСКА го заплашва фалит. А такива работи, които ставаха при Тошо (Левски- Спартак, ЦСКА Септемврийско знаме, ЖСК- Славия и прочие) сега просто няма как да станат, защото означава ликвидиране на клубовете и създаване на нови клубове, които започват от нулата. Вече много години непрекъснато се пускат разни партенки по този въпрос, но всичко си остава по старому и май така ще продължи.
oficer1
на 06.10.2025 в 16:26:41 #6гУсин Кучев
Ся ша го видя този мушморок.
oficer1
на 06.10.2025 в 15:58:01 #5Ся гУвядата се чудят?
ТФа добре ли е? Зле ли е?
Ся да вземе и ЦекоДоноса да дава пари на ЦСКА и ще си евеМакЯта, м?
Всичкото мУрално гУвядо сЯ ще се развихри в хипотези и конспирации.
Дерзайте братчеди!
Сред сто-двеста коментара нЕкое теле моЕ и да уцели кФо ще стане.
filo-123
на 06.10.2025 в 15:54:08 #4Партенка на подхуенските милиционери!
donaldtrump
на 06.10.2025 в 15:47:08 #3Сбирай се народеее, от близо и далееееч! Фъргайте всякаква работа домашна и по полето. Добитък и жени да чакат. Зложелатели и откровени манипулатори са пожелали чорбата като жена! Идвай народе, голям сеир, сеир от класа!
Къде е да идва на Катя от Ритона Ваското?
oficer1
на 06.10.2025 в 15:44:57 #2Цеко, амебо долна....
Черепух те търси, май иска да те еВе!
САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
Ataspor
на 06.10.2025 в 15:43:03 #1Кратко и ясно