Собственикът на ЦСКА Гриша Ганчев впечатли и респектира медиите в Швейцария. Както е известно, "червените" отстраниха местния гранд Базел, а в групите на Лига Европа ще срещнат още един швейцарски отбор - Йънг Бойс.
Ето какво пише за бизнесмена журналистът Юго Кюрти от изданието "Le Matin":
"Гриша Ганчев е силният човек в ЦСКА. Той е бивш спортист - борец. Може да го определим като ексцентричен и мистериозен. Въпреки че има двама партньори, а синът му Данаил също се показва често публично, всички знаят, че той дърпа конците в клуба.
Източник: LAP.bg
Той е светлокос мъж. С лице, сякаш изсечено с брадва. Цигара често е залепнала в ъгъла на устата му.
На 57 години, направи своето състояние в началото на 90-те години, печелейки от падането на комунистическия блок. Нефт, хотели, плодови сокове, захар, водноелектрическа енергия, автомобили, той е активен в много области. Състоянието му се оценява на 480 милиона долара, което го прави пети най-богат човек в страната.
Голям любител е на конете, известен с покровителството си и в света на изкуството".
USD
CHF
GBP
Apostola
на 09.10.2020 в 17:09:50 #17Много по-достойно е да си фен на тези три отбора,отколкото да смучеш на убиецът ,и изнасилвача си .
govedoebec
на 09.10.2020 в 17:05:14 #16Виждам че тук са писалили лиичния психолог на Ганчев(дардонки),и главния счетоводител на ЦСКА(апастала) Вместо да бягат към най-близката бензиностанция на Ганчев да си купят по 200-300 ароматизатора да спасят Леца от банкрут,а те дремят тук и чакат с нетърпение да станат фенове на рома,Клуж и Йънг
Не е лесно да си просто говедо!
Apostola
на 09.10.2020 в 16:58:19 #15И с 46 000 000 дълг.Ха,Наздраве.Ха,ха,ха,ха.
cherveni_dardonki
на 09.10.2020 в 16:57:19 #14А пък Георги Димитров - Джеки, вчера взел че казал, че един ден всичко в ЦСКА-Сф ще лъсне....сигурно и много г.ъзове.
cherveni_dardonki
на 09.10.2020 в 16:53:07 #13Не е любител само на конете, Ганчев обича още големите кучета и негрите. Освен това се мисли за Наполеон /имат сходен ръст/. Може и да свърши като него....
Друго нещо обаче е най-забележително при Гришата и както виждам, то убягва на швайцерците. С образованието си от спортно училище в забутания провинциален Ловеч, Ганчев слага в малкия си джоб някогашния социалистически спортен мастодонт ЦСКА и деградиралата му публика. И то знаете ли как? Ами само с мощното ноу-хау, което има за придобиване на титли в БГ, дотук четири. Гриша знае, че всичко си има цена и всичко се купува и продава, вкл. и душите на всички цесекисти в България.
Гриша е психолог!
govedoebec
на 09.10.2020 в 16:51:52 #12Гинчо След Гришата ще извикаме Митьо Очите вместо автобус,всеки футболист ще идва на Армията с Ламборджини Ще пласираме в Гамбия,Лесото,Джибути абе от къде имаме макаци там ще отвраме дрогерии Ако и него изгонят в Дубай,да се готви Брендо,след него Виктор Русия
УмеренЦСКА
на 09.10.2020 в 16:50:41 #11...Писаха вече, че швейцарските журналисти преди мача с Базел не бяха много наясно с ЦСКА! Понаучиха нещо и сега какво им остава? Да оправдаят фиаското на своя си клуб с разни публикации на тема какъв "силен съперник" ги е отстранил! Ама и те (швейцарците) са от същата коза яре каквито са и нашенците!..
govedoebec
на 09.10.2020 в 16:46:06 #10Владко Те и за Евроидиота писаха ,ама като гледам не се трогваш!
vladang
на 09.10.2020 в 16:43:02 #9Някои други евро медии пишат доста по-реални неща ,ама те са нежелани при Ориндж спорт. Преди години чрез синтеза на Ганчев между Литекс и друг клуб от ниска дивизия буквално "измисли" нов ЦСКА след първоначалния фалит. По този начин той успя да си спечели лиценз от Първа лига и убеди разочарованата фенска маса, че той е "онзи" ЦСКА с агресивна медийна кампания. Днес той служи в същия този съюз, който му позволи всичко това, а другият клуб - ЦСКА 1948, е в друга лига", пише "teleSport".
govedoebec
на 09.10.2020 в 16:35:39 #8Гинчо Ганчев ще става началник в Лукойл
govedoebec
на 09.10.2020 в 16:32:39 #7Чубака Оцеля до днес Защото нямаше дрога,проституция и оръжие Това са ТОП 3 нелегални бизнеса ганчев го няма там
chubtireaka
на 09.10.2020 в 16:24:23 #6Има само една лека подробност за състоянието на Ганчев. Ако червените генерали решат, ще сдаде всеки лев, който се води на негова фирма
Не е лично, просто спортистчетата въртят парите на червената мафия. Постижението на ГГ е, че оцеля до днес. Много негови събратя гушнаха букета, което говори за някаква гъвкавост
govedoebec
на 09.10.2020 в 16:20:23 #5Домуса вече прави салта в разград Гришата с един пробив им събрал страха на Швейцарците Гелосания 9 години обикаля из Европа и нкой не е чувал за него Прав беше Любака : Любо: Домусчиев в чужбина е нисичък, да не говори за футбол, а за хапчета! "Не приемам и не съм съгласен тези хора да определят посоката на българския футбол. Те не трябва да отварят думичка за футбол. Кирил Домусчиев говори за облик на отбора. Сложна терминология е за него. Нека да помагат на отбора, но те да дават оценка за мен. Те не ме познават. "Аз не разбирам", казва, "имам икономическо образование, обаче да си кажа. Какво ще кажеш, може да си броиш корабите по пристанищата, може да говориш за хапчетата. Виждал съм го в чужбина, там е много нисичък", атакува Пенев пред bTV. "Говори за футбол, а в училище не го пускаха 5 минути да порита, а той вдигаше ръка. Тези хора са ценни като бизнесмени, но да не говорят за футбол", допълни специалистът.
XAN_lil
на 09.10.2020 в 16:15:53 #4Ето 1-я
Ай
asentseto_asentseto
на 09.10.2020 в 16:07:56 #3Браво, браво! Гришата заслужено се прочува в Европа
mesut2
на 09.10.2020 в 16:07:15 #2ТИРЕТО!!!!! слаби играчи без трениор и фенове. ДЖУДЖЕТО!!!! мошеник които фалира ВЕЛИКИЯ ЦСКА урежда мачове съдии копува лоби в бфс. доникаде няма да стигнем докато тои реди играчите в национала
XAN_lil
на 09.10.2020 в 16:06:53 #1Стига бе, някои ще си загубят съна тая вечер
Ай ЦСКА