Изложбата на Биляна Стремска "Семейството интимно-през погледа на жената" може да бъде видяна от 6 октомври в галерия Астри на ул. Цар Самуил 34.
Житейският път на Биляна Стремска преминава през бохемски период в Художествената гимназия и следване в свободомислеща Полша.
Тя продължава образованието си в един от районите, който за нея е с най-прогресивните и най-критическо мислещи хора в Америка - Университета на Калифорния в Бъркли.
През 1997 г. Биляна е поканена да направи самостоятелна изложба във факултета по Архитектура, градоусройство и ландшафт - "На Родна Земя", където показва маслени картини и акварели, нарисувани в България.
Биляна решава за себе си, че живописта, която е правила между другото години наред, е всъщност работата, която обича най-много, иначе е дизайнер вътрешно пространство на офиси в Сан Франциско.
През 2000 г., когато се омъжва за Крис Андрюс, Стремска приключва с дизайнерството и се отдава на живописта. Картините й са лични и отразяват търсенето на любовта в обикновените житейски моменти.
След раждането на сина си Джеси-Кирил, художничката изцяло се концентрира на физическия израз на любовта в семейството. С изложбата си в Галерия Астри от 6 октомври, тя съзнателно представя гледната точка на една жена, което, смята тя, по традиция е рядкост в изкуството.
С хумора в картините си, авторката има желание да развенчае западните и източните стереотипи в изкуството за майка мадона и майка героиня.
Биляна Стремска предлага образа на уязвимата майка, в който любовта и удоволетворението вървят ръка за ръка с болката и неудобствата.