От тази есен започва национална кампания за реставрация и съхранение на уникалния археологически обект Севтополис, по идея на Национално обединение „Съхрани българското".
Целтае връщането на първия и най-добре запазен у нас град на траките в съкровищницата на световното културно наследство, съобщават от "Съхрани българското".
В момента Севтополис се намира на дъното на язовир „Копринка" до Казанлък. За първи път градът на тракийския владетел Севт ІІІ е проучен през 50-те години на миналия век при изграждането на „Копринка".
Макар да е под язовира градът е отлично съхранен. В него се съдържат редица ценни данни и находки на траките със световно културно и историческо значение.
USD
CHF
GBP
mornar
на 03.10.2007 в 01:34:26 #271mornar
на 03.10.2007 в 01:34:00 #270mornar
на 03.10.2007 в 01:33:38 #269mornar
на 03.10.2007 в 01:33:24 #268mornar
на 03.10.2007 в 01:33:15 #267mornar
на 03.10.2007 в 01:33:04 #266mornar
на 03.10.2007 в 01:32:44 #265mornar
на 03.10.2007 в 01:31:30 #264mornar
на 03.10.2007 в 01:30:42 #263АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 23:03:06 #262АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 22:42:45 #261АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 22:32:28 #260АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 22:24:53 #259АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 22:21:23 #258АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 21:54:15 #25720 000
АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 21:47:11 #256АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 21:32:31 #255АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 21:20:29 #254АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 21:02:53 #253АНТИПАТ
на 02.10.2007 в 20:56:16 #252