От тази есен започва национална кампания за реставрация и съхранение на уникалния археологически обект Севтополис, по идея на Национално обединение „Съхрани българското".
Целтае връщането на първия и най-добре запазен у нас град на траките в съкровищницата на световното културно наследство, съобщават от "Съхрани българското".
В момента Севтополис се намира на дъното на язовир „Копринка" до Казанлък. За първи път градът на тракийския владетел Севт ІІІ е проучен през 50-те години на миналия век при изграждането на „Копринка".
Макар да е под язовира градът е отлично съхранен. В него се съдържат редица ценни данни и находки на траките със световно културно и историческо значение.
USD
CHF
GBP
АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 20:40:50 #211mornar
на 01.10.2007 в 20:39:45 #210АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 20:38:00 #209АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 20:35:36 #208mornar
на 01.10.2007 в 20:30:34 #207АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 20:26:11 #206mornar
на 01.10.2007 в 20:22:48 #205mornar
на 01.10.2007 в 20:20:32 #204АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 20:19:41 #203АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 20:17:11 #202mornar
на 01.10.2007 в 19:41:47 #201АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 19:40:48 #200mornar
на 01.10.2007 в 19:37:23 #199АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 19:34:16 #198АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 19:29:52 #197mornar
на 01.10.2007 в 19:17:28 #196mornar
на 01.10.2007 в 19:08:24 #195АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 19:05:39 #194mornar
на 01.10.2007 в 19:02:32 #193Country: Hell-ass Nationality: Hell-asshole Hell-assholes, pl.
АНТИПАТ
на 01.10.2007 в 18:52:28 #192