Да бъдеш принцеса не може да е професия. И го няма в университетите като специалност - засега. Но когато Емили Хийтън изразява желание да бъде принцеса (което не е нещо необичайно за седемгодишно момиченце), баща й я взима на сериозно.
„Емили беше развила мания за принцесите и ме попита абсолютно сериозно дали и тя може да бъде истинска принцеса някой ден и аз й казах, че ще може", разказва Хийтън
Отзивчивият татко веднага се заема със задачата, лети до Африка, пътува 14 часа с каравана през пустинята и когато пътуването му свършва, очертава границите на своята земя, като забива флагче в пясъка.
Владенията на неговата малка принцеса са на територия някъде между Египет и Судан. Нейната собственост се оказва отдалечена земя, пустиня, носеща името Бир Тавил, което по-късно заедно прекръстват на Кралството на Северен Судан.
Дори заедно с братята си Джъстин и Кейлъб Хийтън измислят дизайн за знаме на кралството. Какво мислят хората в съседство за новия заселник, се очаква да разберем.
Приятели на семейството били помолени да се обръщат към Емили с обръщението „принцеса Емили" и дори й направили корона.
Главното намерение на Хийтън е да покаже на дъщеря си, че обещанията, което е направил, ще бъдат спазени.
„Мисля, че има много любов по света. Искам децата ми да знаят, че ще направя абсолютно всичко за тях!" - споделя таткото.
unascribed
на 16.07.2014 в 13:01:02 #2За да е принцеса едно момиче, баща и трябва да е крал. Ама много да е крал.
naskotop
на 16.07.2014 в 12:32:34 #1Бащата е демонстрирал две неща - първо, че всяка тъпа прищявка на дъщеря му може да се изпълни и второ, че в Африка изключително много се радват на хора, които идват и се обявяват са техни владетели. Интересно е как ще продължи възпитанието в следващите години...