Властите на Париж решиха да икономисват електроенергия, започвайки с Айфеловата кула.
От 22 септември нощното й осветление ще бъде намалено два пъти, съобщава агенция "Интерфакс".

Кулата се осветява в продължение на 10 минути в началото на всеки час. От 22 септември тя ще се осветява за по 5 минути.

Освен това 20-те хиляди лампички, монтирани по кулата, ще спрат да светят със син цвят, символизиращ председателството на Франция на ЕС.
След това те ще светят в златно, както това се прави от 2000 година насам.

В рамките на новата екологична програма за Айфеловата кула ще бъдат взети и други мерки.
Така например се планира да се премине на енергия от възобновяеми източници, като за целта ще бъдат монтирани слънчеви панели на покривите на ресторантите, намиращи се на кулата.