Властите на Париж решиха да икономисват електроенергия, започвайки с Айфеловата кула.
От 22 септември нощното й осветление ще бъде намалено два пъти, съобщава агенция "Интерфакс".
Кулата се осветява в продължение на 10 минути в началото на всеки час. От 22 септември тя ще се осветява за по 5 минути.
Освен това 20-те хиляди лампички, монтирани по кулата, ще спрат да светят със син цвят, символизиращ председателството на Франция на ЕС.
След това те ще светят в златно, както това се прави от 2000 година насам.
В рамките на новата екологична програма за Айфеловата кула ще бъдат взети и други мерки.
Така например се планира да се премине на енергия от възобновяеми източници, като за целта ще бъдат монтирани слънчеви панели на покривите на ресторантите, намиращи се на кулата.
USD
CHF
GBP
spiritbgbg
на 03.09.2008 в 10:40:49 #9Пуснато на: 01.09.2008, 23:43 Е тия слънчеви панели как ще работят през ноща да дават ток на крушките .................................... ами с акумулатори
SLRasta
на 02.09.2008 в 18:13:50 #8Ако пък сложат една вятърна турбина на върха, половин Париж ще захранят!

drynchev
на 02.09.2008 в 11:09:42 #7FTA - чворке мила, не се пише "2000 година", нито се пише "ДВЕ ХИЛЯДНАТА година". По-добре в клуба на луковите глави отколкото в клуба на неграмотните журналисти и недочулите коментатори.
Avenger_
на 02.09.2008 в 06:15:48 #6Мизерия
FTA
на 02.09.2008 в 03:15:14 #5Първите два поста трошат!!
------------------------------------------------------------------
Регистриран на: 08.11.2007, 00:52
Пуснато на: 02.09.2008, 01:06
"След това те ще светят в златно, както това се прави от 2000 година насам."
Хахаха, вий изкарахте кулата набор на Исус Смее се .
------------------------------------------------------------------
Не бе чвор! ДВЕ ХИЛЯДНАТА година - още един в клуба на луковите глави.

gg_
на 02.09.2008 в 00:00:04 #4U-235

drynchev
на 01.09.2008 в 23:06:42 #3"След това те ще светят в златно, както това се прави от 2000 година насам." Хахаха, вий изкарахте кулата набор на Исус
.
U-235
на 01.09.2008 в 22:23:24 #2Леле Лукчо, колко си умен!!! Тичай бързо да кажеш на франсетата, че за никъде не са горките...
OnionNight
на 01.09.2008 в 21:43:21 #1Е тия слънчеви панели как ще работят през ноща да дават ток на крушките?