Застрахователните компании на Обединеното кралство се подготвят за възможността хората, родени през последното десетилетие във Великобритания, да живеят до възраст от 125 години, съобщава ИТАР-ТАСС.
"В много западноевропейски страни продължителността на живота продължава да се увеличава и увеличава, чака че в момента работим усилено по схема на пазарна застраховка, предназначена за хора, които достигат възраст от 125 години", заяви пред Би Би Си шефът на Асоциацията на британските застрахователи /ABI/ Ото Торесен.
"Статистиката показва, че през миналия век средната продължителност на живота в Европа се е увеличил с 30 години", изтъкна той и изказа мнение, че до 2100 г. възрастта от 100 години ще бъде нещо нормално.
"Ние трябва да намерим начин да убедим хората да правят по-големи спестявания и за по-дълъг период от време", посочи Ото Торесен.
dk
на 08.11.2012 в 17:33:31 #2Точно, ще се осигуряват до 100, после ще се пенсионират. Чувай хуйо!
бББ
на 08.11.2012 в 16:55:53 #1И по-дълго да се осигуряват, разбира се?