Четирима души загинаха при инцидент с автобус, превозващ украински граждани, във френския департамент Сарт на 13 юни, съобщава BFMTV.
34 души са били ранени, като единадесет от тях са пострадали по-тежко.
Сред пътниците има и деца.
Магистралата е била затворена и в двете посоки след инцидента, за да се улеснят евакуацията и спасителните операции.
На мястото на инцидента са пристигнали общо 87 пожарникари от SDIS (Ведомствената пожарна и спасителна служба) и 49 пожарни коли.
Украинският президент Володимир Зеленски изрази дълбока благодарност към френските власти за помощта им към украинските граждани, наричайки я истински израз на солидарност.
Това заяви Зеленски в официалния си Telegram канал, цитиран от "Укринформ".
"Ужасна новина от Франция за трагична автобусна катастрофа, при която са ранени много украинци, включително деца. Те са се връщали от образователен обмен с френски лицей в Бретан. По пътя за Париж автобусът е загубил контрол и е излязъл от пътя в канавка", каза той.