Руският президент Дмитрий Медведев предложи да бъдат спрени полетите на Ан-24 след вчерашната злополука с такъв самолет в Сибир, съобщиха ИТАР-ТАСС и РИА Новости.
Всичко, което говорих неотдавна за Ту-134, се отнася в не по-малка степен за Ан-24, аргументира се Медведев.
След катастрофа на Ту-134 в руската република Карелия през юни президентът предложи да бъдат изведени от експлоатация самолетите от този тип, тъй като според него те са морално и физически остарели, припомнят агенциите.
Седем са вече жертвите от инцидента в Сибир, където заради авария се наложи Ан-24 да се приводни в река Об на 63 км от град Нижневартовск.
На борда му е имало 33 пътници и 3-членен екипаж. Всички пострадали са откарани в болница.
По предварителни данни произшествието се дължало на пожар в един от двигателите.
Първият полет на Ан-24 е през 1959 г. Произведени са близо 1 367 бройки, като над 800 все още са в експлоатация най-вече в страните от ОНД и Африка. Към август 2006 г. 448 самолета Ан-24 са били на служба в различни авиолинии.
Основни контрагенти са страни от Азия, Африка и Куба.
Ан-24 е конструиран за да замести ветерана Ил-14, транспортен самолет за къси или средно дълги превози. Конструкцията на самолета е оптимизирана за да може да излита и от непригодени летища и площадки.
rusnache
на 12.07.2011 в 13:01:14 #7Рут, корупция на високо ниво има в цял свят, на много ниско в повечето страни е уничтожена, след промяната на милицията в полиция, ГИБДД спряха да зимат пари, което съм ги изпитал на свой гръб вече, но корупцията сред чиновниците, по отделните окръзи, това е напаст, трябва самата система да се промени, всеки окръг да няма собствен бюджет за разпореждане, а да е единен, държавен, варианти пак много, но повярвай ми това ще предизвика гражданска война в Русия.
rusnache
на 12.07.2011 в 12:38:43 #6Рут, да бе могат, както могат да спрат корупцията в Русия, да направят още куп неща, ама не искат.
Ivan Костофф
на 12.07.2011 в 11:12:03 #5Тъй като подобно движение представлява заплаха за монопола на властта на привилегировани кръгове, в които се върти Бжежински, може да се заключи, че той е разстроен от това развитие. Като един от основните архитекти „на съществуващата глобална йерархия „, за която също споменава в речта си, Бжежински сам е под пряка заплаха от гледна точка на запазване на способността на световния елит за контрол на световните дела, за което той отново споменава в интервюто за MSNBC. „Човечеството сега е политически пробудено и започва да се осъзнава“, казва Бжежински в речта си миналата година, добавяйки, че това, съчетано с раздробения елит „значително усложнява ситуацията за всяка велика сила, включително и сегашния световен лидер – . Съединените американски щати“ Тъй като Бжежински е поддръжник на свръхконтролираното общество от управляващите технократи, перспективата да се разсърди обществото, което може да се разбунтува и да има за цел сваляне на елита, е малко вероятно това да бъде предпочитаният вариант за повечето от тях. В книгата си от 1970 г. „Между две епохи: ролята на Америка в технократската ера“, Бжежински пише следното: «Технократската ера допринася за появата на по-управляемо общество. Такова общество ще бъде във властта на елита, който не се съобразява с традиционните ценности. Скоро ще бъде възможно да се установи почти нон-стоп наблюдение на всеки гражданин и да се поддържа актуална бази данни, съдържащи дори и най-лична информация за всеки човек. Тези данни ще бъдат на разположение за незабавендостъп от властите. “ Може ли такъв човек да бъде заподозрян в симпатии към икономически неблагополучната по-нисша класа, въпреки че той се опитва да се представи като такъв в интервю за MSNBC, или този човек говори за това, че новият световен ред, за който той е помагал да се установи, е все по-уязвим , въпреки че върху злото и отчаяно населението се оказва все по-силен натиск
Ivan Костофф
на 12.07.2011 в 11:10:47 #4Збигнев Бжежински, който преди четиридесет години пише за свръхконтролираното общество на бъдещето, където хората ще бъдат под игото на технократския елит, се появи в MSNBC с прогнози за това , че Америка скоро ще бъде поразена от бунтове на средната класа, предизвикани от икономическото безправие. „Не искам да звуча като истерична жена, и не мисля, че ние се приближаваме към гибел, но мисля, че се хлъзгаме към засилване на социалниte конфликти, социалната враждебност и различни форми на радикализъм“, казва Бжежински , добавяйки, че граждански вълнения може да се очакват, когато долният сегмент на средната класа пострада сериозно от икономическата разруха и безработицата. Бившият съветник по сигурността прогнозира „наистина сериозна международна криза“, която ще бъде резултат от борбата на Съединените щати, Япония и Европа, които са стълбовете на глобалните икономически сили и не могат да овладеят дълбоките финансови кризи. Така наречената загриженост на члена на CFR (Съвет за външни отношения) Бжежински за „неравенството“ и „справедливото общество“ докато богатите стават по-богати, а бедните продължават да обедняват, е лицемерна, предвид факта, че преди 40 години той написа книга, в което напълно подкрепя системата, в която една малка върхушка на елита контролира останалата част от човечеството. Все пак, това не е първият път, когато Бжежински се опасява, че нарастващият гняв, причинен от икономическото и социално безправие, ще застраши съществуващите структури на властта. По време на речта си миналата година пред Съвета по външни отношения в Монреал, редовният участник на срещите на Билдербергите Бжежински, предупреди за „глобално политическо пробуждане“ на обществото, най-вече на младите хора в развиващите се страни, което заплашва да разбие съществуващия международен ред. «За първи път в човешката история, почти цялото човечество е политически активно и политически съзнателно … В резултат на глобалната политическа активност се генерира прилив на себеуважение и уважение към културните и икономическите възможности в света, болезнено травмирани от спомени за многовековна колониална или имперска доминация на други страни „, казва Бжежински.
rusnache
на 12.07.2011 в 10:53:20 #3Лара, Аерофлот и другите авиокомпании които имат международни полети си подменят парка постоянно. Тук става въпрос за някаква сибирска авиокомпания имаща 3-4 самолета с 3-4 курса и това е, тя го прави за пари и не я интересува нищо друго. Каквито рамки и изисквания да сложат, тя ще ги заобиколи, единственния вариант е да се въведат просто изисквания от към години, както е в България с такситата. И тук не става дума за Русия като държава, а за хитростта и лакомията на няколко чиновника и един бизнесмен. Да чукна на дърво Аерофлот мисля, че няма катастрофа от десетилетия, помисли защо.
rusnache
на 12.07.2011 в 10:38:30 #23Д, аз също съм за извеждане от експлоатация на старите корита, защо реши, че не съм? Ларке, самолетите не са обувки, в Русия контрола върху малките авиокомпании е мизерен и правят глупости, даваха как изкупуват от гробища за самолети чаркове и ги ползват, за това и падат, а Лилипутин и Медведев си говорят от високо, ама няма кой да ги чуе, първо те не са вездесъщи, второ това приправено скърбене от тяхна страна ме дразни много. Имат силата да променят закона, да дигнат изискванията и всекви 50 годишни бръкми да срът да летят. Както Аерофлот е сред лидерите в света, така и местните авиолинии могат да са човешки, а не да летят ръждави лигени.
rusnache
на 12.07.2011 в 09:27:48 #1Оххх мамини индианци канадски и американски, я да видим колко американски самолети конструирани преди близо 60 години още летят, а?